Ten temat był!!!?!?! (pomoc!)

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #4379
    tutuku
    Członek

    musisz sobie odpowiedzieć sam jak ci się gra. Jeżeli gra ci się dobrze, twój rozwój jest prawidłowy i wszystko wskazuje na to że dalej będziesz iść w dobrym kierunku to po co masz cokolwiek zmieniać. Pooglądaj sobie zdjęcia trębaczy, jeden gra na lewym boku inny na środku, jednym się kółka odbijają na górnej wardze innym wcale a jeszcze innym na dolnej ( co by znaczyło że dolna warga przyjmuje większy nacisk niż górna) ale wszystkich łączy jedno – gra się im wygodnie w takim a nie innym położeniu.
    Jeżeli gra Ci się źle i stoisz w miejscu to najpierw dobrze poszukaj czy nie robisz innych błędów. Przestawienie zadęcia to raczej ostateczność a skoro w jakiś tam sposób kiedyś zacząłeś przykładać tak ustnik jak teraz i wargi Ci wibrowały to może to jest właśnie ta pozycja, w końcu mówią że pierwsza myśl najlepsza.

    #4380
    michas2005
    Participant

    CHyba masz rację. Gra mi się dobrze. Przykładam na prawą stronę ustnik. Jest lekko przesunięty. No i dolna szczęka……
    Jest ruchoma. Nie wiem jak nabierać powietrze ponieważ przy nabieraniu szczęka sie rusza i sciągam górną warge ustnikiem. ma ktos moze jakies nagranie wideo zebym mógł takiego gościa zobaczyc co ustnik opiera się u niego na dolnej szczece?? 😕 😮

    #4381
    bras_ew
    Członek

    hej !!
    już zapewne przeczytałeś moje posty jakieś;p więc powiem Ci tak jak kolega wyżej, jeżeli gra Ci się dobrze to po co to zmieniać!! a poza tym jeżeli powietrze wydobywa się bez przeszkód i trafia do ustnika dobrze to niech tak zostanie. tylko DMUCHAJ!! i pamietaj, że wykonywanie ćwiczeń tych podstawowych jak przedęcia czy staccatowe z Arbana są bardzo ważne więc staraj się poprostu nic nie zmieniać i iść spokojnie do przodu. A poza tym tak dla Twojej informacji, dolna szczęka jest ruchoma, ale nie znam osoby, która na dolnej szczęce miałaby mniejszą wargę niż na górnej. Chcę powiedzieć, że normalnym jest dociskanie instr. co wiąże się z tym, że jeżeli za mocno przyciśniesz na górną wargę to możesz doprowadzić do jej obumarcia, bo krew nie będzie tam dopływała, a dolna warga jest większa .. poprostu więcej mięsa .. dzięki czemu nawet jeżeli dociśniesz mocno nic nie powinno się stać !!
    DMUCHAJ!!!!!!!!!!!!!
    pozdro

    #4382
    michas2005
    Participant

    Dzięki !!!!!!!!! Bede DMUCHAŁ!!!!!!! 😎 😆

    #4383
    Tomaso
    Członek

    [quote]
    ale nie znam osoby, która na dolnej szczęce miałaby mniejszą wargę niż na górnej.
    pozdro[/quote]

    Hmm… A ja na przykład mam większą górną wargę, ale myślę że to kwestia anatomii 🙂 Dolna warga jest mniej ukrwiona, przez co lepiej się opierać właśnie na niej… gdzieś już to było na forum, chyba a propos „góry” 🙂

    Pozdrawiam!

    #4376
    michas2005
    Participant

    Pisaliscie juz na ten temat. Ale mam problem z przyłozeniem ustnika do ust. 🙁
    Ustnik opiera sie na dolnej szczece. Nie wiem czy to zmieniac. Nauczyciel mówi mi, że bedzie ci sie gorzej grało w przyszłosci poniewaz dolna szczęka jest ruchoma. NIe wiem czy to zmieniac (tzn. opierac sie na górnej szczece). Mowił mi jeszcze ze taka zmiana moze potrwac kilka miesiecy a nawet rok. Są jeszcze wakacje wiec mam troche czasu. Czy jest ktos taki kto gra na dolnej??? 😮 Prosze o pomoc!!!@!@

    Pozdrawiam 🙁 🙁 🙁

    #4384
    tutuku
    Członek

    sam michas mówisz że gra Ci się dobrze wiec nie rób z tym nic. Najlepiej myśl tylko o ładnym dźwięku i muzyce a kwestie prawidłowego ułożenia warg, uszu, i innych części zostaw:) bo to tylko spina strasznie. Pomyśl sobie od drugiej strony. Jak masz niezły dźwięk, i gra Ci się wygodnie to choćbyś ustnik przykładał do czoła to rób tak dalej bo Ci trąba brzmi i koniec. Nikt na koncercie nie patrzy czy grasz tak czy siak tylko Cię słucha.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?