szkolka

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 10 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #2067
  Havkus
  Członek

  hmm… dobry pomysł… tylko kto ma na takie rzeczy czas?

  #2066
  mactr
  Członek

  Cześć!

  Pomysł jest niezły, ale trzeba uwzględnić parę rzeczy:

  1. Ktoś musi selekcjonować nadsyłane materiały (przykładowo ja nagram swoje potrójne staccato, a może się okazać, że ono nie jest wcale takie fajne:) i lepiej się na nim nie wzorować :))

  2. Na pewno na przeszkodzie stoją też problemy techniczne (ograniczenia serwera, sprawy z transferem…)

  3. Ktoś musiałby najpierw pozakładać działy na wzór spisu treści np. z Arbana i później dbać o odpowiednie układanie w nich nadsyłanego materiału

  4. I najważniejsza sprawa: kto się odważy nagrać swoje wypociny i wystawić je na pastwę kolegów po fachu? 🙂 🙂 🙂

  Ja nieeeeeee…. 🙂

  Poważnie rzecz biorąc, taka bezpłatna szkółka byłaby ewenementem w sieci, ale już widzę rzednące miny naszych adminów, myślących: „Jezu, co oni sobie znowu wykombinowali…???” 🙂

  Pozdrawiam i czekam na nowy dział brassu :)!

  #2063
  Tomaso
  Członek

  Świetny pomysł!!

  Jestem jak najbardziej za… a co do zamieszczania swoich wypocin, to mysle że to byłoby o tyle pomocne, że reszta mogłaby ocenić co jest nie tak i na tej podstawie autor mógłby wyciągnąć jakieś wnioski (słuszne albo nie 😆 )

  #2068
  Adam
  Participant

  Nie trzeba niczego selekcjonować, każdy ma prawo do opublikowania swojego nagrania jeśli tylko ma na to ochotę i odwagę 🙂

  Jeśli chodzi o działy na forum to takie zaistnieją szybciej niż może się wydawać. Powstaną na wzór forów istniejących za naszą zachodnią granicą 😀

  Pozatym nie ma takiej potrzeby aby segregować wszystko w kategorie Arban lub Hummel etc. Wystarczyłoby aby każdy zakładał nowy temat w odpowiedniej kategorii lub dodał post do istniejącego tematu…

  Co do umieszczenia plików, to w sieci jest sporo stron oferujących możliwość zamieszczenia własnych nagrań lub nawet filmów, nut etc. (Rapidshare, Megaupload, YouTube i wiele wiele innych) Wystarczyłoby w poscie dodać link do tej strony. A każdy zainteresowany już sobie poradzi.

  #2069
  mactr
  Członek

  Witam!

  Szybka reakcja ze strony administracji, respect :).

  Jednak nie do końca chodziło mi (może kolegom także) o szkółkę w takiej formie.
  Bardziej miałem na myśli szkołę jako pewne kompedium wiedzy na temat gry na trąbie. Nie jako osobny dział forum na zasadzie „nagram coś, wrzucę do sieci, dam linka i może komuś się przyda”, ale raczej z góry narzucony gotowy spis treści uwzględniający i systematyzujący najważniejsze zagadnienia. Np. któryś z adminów inauguruje temacik „Rozdział I. Początki” i wtedy mamy tam podrozdziały, np. „Artykulacja”, „Oddech”, „Ułożenie ręki”, itd. Wtedy do tych działów już dodaje się materiały, które zostają poddane ocenie, ale uwaga: materiały słabe merytorycznie, albo prezentujące ewidentnie niepoprawny sposób wykonania jakichś technik powinny być niedopuszczane, albo wywalane w ramach selekcji – przecież nie może być tak, że mamy szkółkę, a do niej swoje trzy grosze wrzuca osoba (z całym szacunkiem) ucząca się na trąbie dwa miesiące. Oczywiście dla osób, które chciałyby nadesłać swoje materiały do oceny przez innych (bo np. mają watpliwości czy coś dobrze ćwiczą albo interpretują) powinien być osobny podrozdział. Jednak zasadniczo szkółka sama w sobie powinna być czymś na kształt zwartego dokumentu zawierającego poukładane, odpowiednio skomentowane i sensownie podane materiały – najdoskonalsze ze wszystkich nadesłanych. Wg mnie nie ma racji bytu Szkoła gdzie obok siebie będą zestawiane nagrania np. Adama czy Studenta z nagraniem ucznia ogniska muzycznego. Chodzi o to, żeby w szkółce znajdowały się materiały merytorycznie najlepsze i najpoprawniejsze, z których rzeczywiście można się czegoś nauczyć. Dla nagrań „słabszych” powinien być dział „Co myślicie o tym?”, gdzie można wrzucić swoje popisy i poddać je pod ocenę innych.

  Wiem, że wiele wymagam :), ale gra jest warta świeczki – szkółka w takiej postaci byłaby czymś niespotykanym i naprawdę wartościowym.

  Pozdrawiam!

  Aha, byłoby wprost idealnie gdyby szkółka byłą osobną częścią brassu, zamkniętym dokumentem (skryptem?, bazą danych?), który „bezpośrednio” 🙂 fizycznie zawiera w sobie wszystkie materiały (nie linki). Od razu mówię: ja się na tym nie znam :). Sprawa pewnie dość trudna technicznie, ale naprawdę chyba niespotykana i pewnie przez wielu pożądana.

  Aaaaa, zapomniałbym o pochwałach 🙂 🙂
  Pozostałe nowiutkie działy forum naprawdę trafione – w końcu będę mógł się pochwalić kiedy i gdzie gram wesele :), może wpadnie parę dodatkowych osób z brassu 🙂 🙂 :). Mówiąć serio – dobry pomysł z tymi nowymi działami.

  #2070
  Redakcja
  Keymaster

  A ja proponuje zajrzeć na stronę http://www.magistermusicae.com
  Jest tam nagranych ponad 1500 (!) godzin lekcji ze świetnymi pedagogami i artystami.

  1. godzina użytkowania za darmo!!!

  #2064
  andrew
  Participant

  Dla mnie ten pomysl jest bardzo trafiony.Niestety trudny do zrealizowanie.Nie do konca wiem jak by ta szkolka wygladala. 🙂 Aczkolwiek licze na kreatywnosc osob rzadzacych 😀

  #2071
  Havkus
  Członek

  a gdyby tak zrobic osobną strone któa miała by w sobie nazwe brassu… np. www. brasskolka.prv.pl … co wy na to? oczywiscie w niej zrobilibysmy taki spis tresci jaki zaproponował mactr… co wy na to?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?