szkoła muzyczna II stopnia

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #8958
  louis
  Członek

  witam!

  chciałbym się was poradzić. Mam 19 lat gram na puzonie od 5 lat. Ale nie byłem nigdy w żadnej szkole muzycznej (zresztą w moim mieście nie ma takiej szkoły mieszkam 60 km od poznania), tak gdzieś od dobrego roku gram prywatnie pod okiem zawodowego puzonisty, a początki stawiłem w orkiestrze szkolnej.
  Za rok będę w klasie maturalnej i nie chce zawalić. A po technikum chciałbym się dostać do II stopnia i stąd pytanie:

  Czy osoba w moim wieku ma wogóle jakieś szanse na dostanie się do szkoły muzycznej II stopnia?
  Jeśli tak to co muszę spełnić? i czy czekają mnie jakieś egzaminy skoro nie uczyłem się wcześniej w szkole muzycznej?

  Proszę od odpowiedź

  pozdrawiam

  #8961
  De-eR
  Członek

  Witaj! Myślę, że już masz troszkę lat aby Cię przyjąć na II stopień choć zależeć wszystko będzie od Dyrektora szkoły – ta osoba ma ostateczny głos w tej kwestii. To, że nie uczyłeś się wcześnie w szkole muzycznej I stopnia nie zwalnia Cię z egzaminów, które są badaniem Twojej przydatności do nauki w szkole artystycznej. Co do egzaminów to na pewno musisz coś zagrać – granie a’vista zazwyczaj oraz dodatkowo egzamin z kształcenia słuchu. Nie wiem czy z historii muzyki coś wymagają już nie pamiętam. Musisz się zorientować co i jak. Zależy też gdzie jest to 60 km od Poznania, w którą stronę. Szkoły masz w Lesznie, Gnieźnie, Pile, Gorzowie Wlkp., Wągrowcu (choć nie jestem pewien czy tam jest II st.), Koninie no i samym Poznaniu. Zbieraj info jak chcesz się dostać – konkurencja nie śpi 😀 Pozdro!

  #8962
  puzon_wawa
  Participant

  Jeśli chcesz grać i kochasz puzon nigdy nie jest za późno. Zdawaj do Poznania, wcześniej skontaktuj się z jakimś puzonistą i przed egzaminami popracuj z nim. Są tam szkoły z internatem. Znam przypadki ludzi którzy ledwo grają a dostają się na akademie muzyczną, tak więc uwierz mi, że masz jeszcze sporo czasu. Powodzenia!

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?