środki do polerowania instrumentów

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #14019
  RDKSerwis
  Członek

  Witam!
  Do czyszczenia ,polerowania instrumentów mosiężnych (nielakierowanych i srebrzonych) polecam:
  pastyUnipol, Ako-Polish Wenol,płyn Rekord.Nanoszone w niewielkich ilościach na czyszczone powierzchnie polerować miękką szmatka bawełnianą.Dokładnie oczyścic z pozostałości pasty i polerować czystą szmatką do czysta.

  Do instrumentów lakierowanych polecam używać tylko płynów i szmatek przenaczonych do polerowania powierzchni lakierowanych,produkuja je firmy Selmer,Yamaha,Reka,Gewa,La Tromba ( Lacquer Polish).

  Do instrumentów posrebrzanych polecam tylko środki do tego przeznaczone czyli Silver Polish produkcji w/w firm.Nałożone na instrumenty srebro jest bardzo miękkie i podatne na zarysowania,dlatego nie polecam używania ostrych past takich jak unipol.Bardzo dobre efekty daje użycie płynu Starwax,który nadaje duży połysk,jednoczesnie zabezpiecza przed typowym dla srebra czernieniem.
  Przy czyszczeniu wszystkich instrumentów zalecam dokładne usunięcie resztek past,płynów z rurek krąglików,mechanizmu tłokowego i smarownie odpowiednimi olejkami.
  Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
  Ryszard Kowalczyk

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Forum ‘Zapytaj fachowca’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?