srebro czy złoto?

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #13621
  monette
  Członek

  Witam mam pytanie do S. Sołdrzyńskiego…….czy istnieje różnica między ustnikami YAMAHY serii GP a ST…… oprócz tego że jedne są pokryte złotem z inne są ze srebra bo to oczywiste!!!! zauważyłem że granie na trąbce w których rurka ustnikowa jest wykonana ze srebra zwłaszcza jeżeli chodzi o rozrywkę jest ,,bardziej klarowne” według mnie, dźwięk jest jaśniejszy i świetnie pasuje do big-bandu, natomiast instrumenty które mają rurkę ,,klasyczną” pasują do klasyki…..szerokie pełne brzmienie. Dlatego moje pytanie czy ustnik ze srebra będzie powodował że dźwięk będzie również klarowniejszy jasny typowy dla big-bandowca??? czy raczej materiał nie ma na to dużego wpływu? Pozdrawiam

  #13624
  coolman
  Participant

  Witam, musze Cię rozczarować……..:) z mojego doświadczenie wynika , że pozłocenie ustnika nie wpływa znacząco na barwe dzwięku.Niestety nie znam specyfiki ustników Yamaha.Jeżeli chodzi o brzmienie to kształtuje sie ono głównie w zależności od grającego i również grający rozrywke mogą miec a nawet dobrze byłoby żeby mieli „szerokie pełne brzmienie” 🙂 Reasumujac- jeżeli są różnice to stosunkowo niewielkie a każdy grający powinien dopasować sobie najwygodniejszy ustnik i jeżeli to właśnie będzie pozłacany to świetnie ale nie wszystkim będzie wygodniej z pozłacanym:)

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?