Spręzynki w tłoczkach

This topic has 3 odpowiedzi, 4 głosy, and was last updated 12 years, 11 months temu by puzon_wawa.

 • Autor
  Wpisy
 • #14038
   puzon_wawa
  Participant

  Jak długo używasz tego instrumentu? W nowych trąbach raczej to sie nie zdarza nawet przy intensywnym uzytkowaniu. Moze to kwestia słabej trwałości produktów firmy Stagg.

  #14036
   kolo
  Participant

  Nic dziwnego, że ten „instrument” Ci się psuje. Poprostu produkty zwane instrumentami firmy Stagg są chińskie i bardzo tanie. Są dobre dla początkujących trębaczy, którzy jeszcze nie wiedzą czy na serio będą grali. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany (choćby orkiestra dęta) to proponuje zmianę instrumentu.
  Ja słyszałem anegdotę, że pewien dobry trębacz kupił sobie trąbkę Stagg, zagrał na niej jeden koncert i nadawała się już do wyrzucenia.
  Pozdrawiam. 😀

  #14034
   stev
  Członek

  Mam problem z tłoczkami w trąbce, zacinaja się co jakiś czas i wiem ze nie jest to wina smarowania. Prawdopodobnie spreżynki nawalają, czy polecacie jakieś konkretne spreżynki? może posiadam zbyt miekkie i nie maja siły udzwignąć tłoczka spowrotem. dodam ze jest to trabka firmy Stagg.

  #14037
   RDKSerwis
  Członek

  Witam!
  Przyczyną zacięć tłokow w tym instrumencie,nie są sprężynki,lecz niska jakość materiału z którego są wykonane cylindry i tłoczki mechanizmu.
  Proponuję dokładne czyszczenie powierzchni cylindrów i tłoczków i częste smarowanie.Powinno pomóc,ale niemogę zaręczyć ,że na długo.
  Pozdrawiam
  Ryszard Kowalczyk

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)

Forum ‘Zapytaj fachowca’ jest zamknięte dla nowych tematów i odpowiedzi.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?