SHAKE

This topic has 8 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 15 years, 7 months temu by Anonim.

 • Autor
  Wpisy
 • #2203
   Anonim
  Gość

  Zajrzyj tam (strona 14): http://www.questionsink.com/PDFs/Trumpet/Part%20III%2010-23.pdf
  pozdrawiam – Jazzik

  #2204
   Anonim
  Gość

  a co to jest SHAKE??

  #2205
   Anonim
  Gość

  Potrząsanie nutami … posłuchaj Ferguson’a, czy choćby Armstrong’a -oni trząsą nimi tak ze mało z pięciolinii nie spadną 🙂

  #2206
   Anonim
  Gość

  tylko jak nimi potrząsać?może cos ktos w ojczystym języku podpowie??

  #2207
   Jazzik
  Członek

  Łapiesz za rurę i grasz np. g na górze pięciolinii, a następnie przeskakujesz ustami na B C, czy cokolwiek wyżej bez przyciskania wentyli się trafi (aby trafiło się świadomie), a następnie przeskakujesz spowrotem do pierwszego dźwięku i tak kilka razy. Na początku ćwiczysz to powoli (może być z metronomem), potem przyśpieszasz … i masz shake. Dobrze do tego przygotowują np ćwiczenia Colin’a … czy jakiekolwiek inne w których gra się legato harmoniczne bez używania wentyli.

  #2208
   Anonim
  Gość

  wszytsko fajnie ale jak posłuchasz na armstronga to ona robi taki shaki na jednym dzwieku:)nie przeskakuje na inne.mam na mysłi taki shake jak jest nap grany w czołówce programu „gotuj z Pascalem”tam tez jest shake ale na jednym dzwieku i cos taakiego mnie interesuje.

  #2209
   Jazzik
  Członek

  No to w takim razia vibrato, nie shake. Posłuchałem Armstronga, pograłem chwilę … i najłatwiej osiągnąć taki efekt potrząsając trąbą. Popatrz na klip Senca Black’a „swing that music” na stronie: http://www.trumpetstuff.com/ i zwróć uwagę na 51 sekundę. Jeśli do tego dołożysz glisy i bardzo łagodną artykulację będziesz brzmiał jak Armstrong. Oczywiscie podobny efekt mozna osiągnąć wykonując szybkie ruchy żuchwą, ewentualnie używając przepony (w tym najlepsi są flecisci), lub łącząc wszystkie te elementy … co kto woli 🙂

  #2210
   Anonim
  Gość

  czyli w tym potrzasaniu traba doszlismy do tych samych wnioskow:)

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?