Rozwój muzyczny :)

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #4693
  morrav
  Członek

  Witam. 2 lata temu skończyłem PSM I stopnia w klasie trąbki. Po tym okresie niezaczęstego 🙂 grania chciałbym wrócić do edukacji muzycznej. Na szkołę II stopnia jest chyba za późno, a z resztą i tak nie miałbym czasu. Chciałbym więc sobie ułożyć jakiś plan. Wydaje mi się, że będę w stanie grać 1-2 godziny dziennie. Moje pytanie jest takie: co po kolei przerabiać, tryle, podwójne/potrójne staccato? Jaki jest program nauki w klasie trąbki w PSM II stopnia (pytanie do absolwentów). Moim celem jest granie klasyki (target to młode pary chcące uświetnić swoje ceremonie ślubne). Byłbym wdzięczny za nakierowanie. Do dyspozycji mam szkołę Arbana.

  P.S. Jest może jakiś student z Białegostoku chętny do udzielenia korepetycji??

  #4696
  Student
  Członek

  Hej!

  Morrav napisał:
  [b]Wydaje mi się, że będę w stanie grać 1-2 godziny dziennie.[/b]

  Odnośnie Twojego pytania.
  1-2 godziny dziennie, to wystarczający czas na ćwiczenie. Jeśli wiesz o co chodzi w graniu na trąbce, to nie ma sensu, żebyś musiał ćwiczyć więcej.

  [b]Moje pytanie jest takie: co po kolei przerabiać, tryle, podwójne/potrójne staccato? Jaki jest program nauki w klasie trąbki w PSM II stopnia (pytanie do absolwentów)[/b]

  To jest pytanie z cyklu „co trzeba jeść na śniadanie? Chleb z szynką, czy jajecznice?”. Ćwicz sobie, co chcesz. Mogą to być melodie, gamy, a przede wszystkim utwory, które będziesz grał na ślubie. Masz dowolność. Jeśli chcesz poćwiczyć podówjne staccato, to zacznij czwiczyć. Jeśli uważasz, że potrzebujesz tryli wargowych ( nie znam, żadnego utwory na ślub, w którym taka umiejętność jest potrzebna), to poćwiczyć tryle wargowe. Masz dowolność, to TY decydujesz, czego potrzebujesz, a nie jakieś durne programy, które realizuje się w szkole muzycznej. Swoją drogą… do czego Ci jest on potrzebny?
  Napisałeś, że masz szkołę Arbana – świetnie! W tej książce zawarte jest wszystko, co potrzebne jest do pełnego opanowania instrumentu. Ćwicz ćwiczenia w niej zawarte i SAM odczujesz poprawę gry na każdym poziomie.

  Tak często wszyscy zapominamy, że to kompletnie nie ma znaczenia: co grasz, z jakiej książki ćwiczysz, co obecnie grasz. Liczy się tylko JAK!

  #4697
  morrav
  Członek

  Dzięki. Masz rację. Będę cały czas grał te utworki co mam grać na ślubach. Jak zauważe jakieś problemy, np. z akcentowaniem, kropkami, czy innymi rzeczami to bede to pogram trochę ćwiczeń z Arbana.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?