Różnica w brzmieniu

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #9334
  chechlowski1
  Członek

  Ostatnio wiele się zastanawiałem nad tym jak bardzo dźwięk suzafonu różni się od normalnej tuby?? Bo raczej z filmików na youtube nie wiele można wynieść bo przeważnie słaba jakość, a muszę się przyznać że na żywo nigdy nie słyszałem tego instrumentu, a co dopiero mowa o zagraniu na nim. W moich okolicach się go raczej nie stosuje. I tu rodzi się pytanie czy jednak są różnice w brzmieniu pomiędzy suzafonem a klasyczną tubą. Jeśli tak to na czym ta różnica polega.

  Z góry dzięki za odpowiedź.

  #9337
  ryszard
  Participant

  WYdaje mi się że Tuba ma cieplejszy, bardziej miękki dźwięk, w końcu wchodzi w skład orkiestry symfonicznej. Suzafon rodem z orkiestry dętej pewnie nie ma już tak szlachetnego dźwięku. Nigdy nie słyszałem suzafonu na żywo…

  #9338
  saszapl
  Członek

  Moim zdaniem suzafon ma taki bardziej donośniejszy dźwięk i lepiej brzmi podczas grania marszy.

  #9339
  darekx88
  Członek

  Zgadzam się z saszapl. Suzafon ma donioślejszy dźwięk, trochę nawet ostry, moim zdaniem nie nadaje się do gry w pomieszczeniu, tylko na otwartej przestrzeni przy przemarszach itp. Zresztą został skonstruowany z myślą o tym, żeby wygodniej się go niosło podczas maszerowania. pozdr

  #9340
  szymon8891
  Członek

  zgadzam się z darekx88.Suzafon i helikon to instrumenty typowo marszowe,są po to by było wygoniej chodzić i głośniej napindzielać,mają gorszy dźwię od tuby.

  #9341
  tubik
  Członek

  nie ma to jak tuba ;P Traby i reszta blaszakow traci sie przy tym instrumencie 😀

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?