Rozmiar tłumika? yyyy…..

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #6617
  trumpet
  Członek

  Jeśli chcesz kupić tłumik tylko do ćwiczenia to dobrym rozwiązaniem jest produkt Stomvi /[url=http://www.music-concept.pl/product_info.php/cPath/21_76_129/products_id/1142]zobacz tutaj[/url]/ Bardzo dobrze tłumi dźwięk, a mimo wszystko lekko się gra. Cena też nie jest strasznie wygórowana, choć jak na taki „sprzęt” wcale nie niska. Wadą tego tłumika jest to, że nie można go wykorzystać na estradzie /ze względu na barwę/, no ale w końcu jest to tłumik ćwiczeniowy.

  #6621
  zjacek
  Participant

  Pięknie dziękuję za cynk. Kształt tego tłumika wskazuje, że niepotrzebne mi będą informacje na temat rozmiaru roztrąbu 🙂 No to jeszcze: czemu barwa tego tłumika uniemożliwia występ estradowy (nie żebym miał takie ambicje – gram amatorsko i partyzancko – tak z ciekawości pytam)?
  Pozdrawiam

  #6618
  trumpet
  Członek

  Każdy tłumik ma swoją specyfikę i każdy brzmi inaczej, ale ten szkoleniowy został zrobiony tylko po to, żeby wytłumić trąbkę, a nie żeby zmienić jej brzmienie w jakiś ciekawy sposób. Barwa jest na nim dosyć sucha, „plastikowa” i pozbawiona dźwięczności, stąd też nie daje żadnego ciekawego brzmienia, które można by wykorzystać na estradzie. Pozdrawiam.

  #6615
  zjacek
  Participant

  Witam Wszystkich
  Mam taką sobie trąbkę lekko zabytkową Lignatone, produkcji czeskiej, a konstrukcji klapowej, czyli z wentylami obrotowymi. Ale nie w tym rzecz. Chciałem się Was spytać, jak się określa (jeżeli w ogóle), rozmiar roztrąbu, no i w konsekwecji tłumika. Bowiem pożyczyłem razu pewnego od kolegi trąbkę Amati ATR 331 bodajże, wraz z prostym jakimś tłumikiem, i tenże tłumik po prostu był za chudy czy coś, krótko mówiąc nie chciał w trąbie siedzieć, bo się nie klinował na tych swoich korkowych dziabągach. Był w kształcie gruszki i zanim tymi korkami sięgnął blachy, to już go to gruszkowe rozszerzenie przytrzymywało. Ta Amati była smuklejsza i tak na oko to wszystkie inne trąbki jakie widziałem mniej więcej takie smukłe były. Pytam, bo jakbym przez sieć chciał kupić tłumik, to byłaby to sprawa bardzo istotna. No i tu powinny posypać się teraz pytania o najlepsze firmy, o najtańsze firmy, o najlepszy stosunek ceny do jakości etc. etc. 🙂 i czy na przykład coś takiego http://www.music-concept.pl/product_info.php/cPath/21_76_129/products_id/1182 jest cokolwiek warte, ale to może później. Bo generalnie póki co bardziej mi zależy na ograniczeniu emisji (późny wieczór, mieszkanie w bloku…) niż na jakichś specjalnych efektach typu wah-wah czy inne. Aha – tak od razu może uprzedzę – Silent Brass chwilowo odpada, z względów Wy wiecie ja rozumiem 🙂
  Pozdrawiam

  #6619
  zjacek
  Participant

  No i mniej więcej wszystko już wiemy, śliczne dzięki za porady. Kończąc wątek: czasami się jednak wspaniałe zbiegi okoliczności zdarzają: przedwczoraj kolega trębacz pożyczył mi właśnie… Silent Brass!! Zatem cieszę się przeogromnie i pozdrawiam wszystkich pianissimo

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?