produkcja ustników

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 17 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #6866
  dr.marcin1
  Członek

  Witam wszystkich.Mam pytanie:czy jest ktoś w posiadaniu wiedzy o osobach które produkują ustniki na zamówienie w Polsce?Jestem ciekaw czy ktoś się tym zajmuje profesjonalnie.

  #6868
  dr.marcin1
  Członek

  Tak ja też wiem o takich producentach w Stanach,chociaż to nie jest to.Najlepsza sytuacja byłaby taka żeby przyjść sobie do takiego gościa i po prostu wytłumaczyć na miejscu o co chodzi.Czy w Polsce to jest raczej nie możliwe?

  #6869
  Adam
  Participant

  W trójmieście są dwie osoby, które są w stanie wytoczyć ustnik.
  Może nie posiadają technologii z XXI wieku ale jednak eksperymentują… I dobrze że ktoś to robi.

  #6870
  filip
  Członek

  Jeśli jesteś w stanie zaprojektować sobie ustnik w AutoCADdzie to możesz z nim pójść do dowolnej firmy ślusarskiel lub innej która wykonuje detale na tokarce CNC (sporo jest takich firm – poszukaj w Panoramie Firm). Sam sobie kiedyś nawet zaprojektowałem ustnik do puzonu. Tu możecie zobaczyć rezultaty:

  [url=http://www.grabarek.block.punkt.pl/ustnik2d.jpg]Projekt[/url]
  [url=http://www.grabarek.block.punkt.pl/ustnik3d.jpg]Rendering 3D[/url]

  Niestety nadal nie zdecydowałem się na wytoczenie tego ustnika, ale orientowałem się u kosztach jego produkcji i wyszło mi 40zł za materiał i drugie tyle za robotę. Dla ustnika trąbkowego może to być trochę mniej.

  #6871
  mark
  Członek

  No no… jestem pod wrażeniem!
  cena wykonania dość przystępna – choć zdaje się że zapomniałeś o kilku szczegółach. Przede wszystkim o wygładzeniu powierzchni. Zdaje się że goście, którzy wyceniali robotę nie widzieli jaki ma być efekt końcowy. Zwłasza chodzi tu o powierzchnię części stykającej się z ustami i wewnętrzną gardzieli…. szlifowanko + polerowanko i koniecznie srebrzenie lub złocenie!!
  Znając życie dopiero któryś z kolei byłby możliwy do zaakceptowania a ich koszt i tak znacznie przewyższył by cenę „handlowego”….
  Moim zdaniem nie ma sensu kombinować jeśli celem nie jest produkcja seryjna. Chyba że mówimy o czymś co nie istnieje na rynku a cena nie jest głównym celem..
  warto odwiedzić:
  [url=http://kanstul.net/mpcJN/Compare/CompareIE.HTM ]porównanie kształtu ustników – przekroje[/url]

  [url=http://www.mouthpieceexpress.com/catalog/index2.php?cPath=197]http://www.mouthpieceexpress.com/catalog/index2.php?cPath=197[/url]
  [url=http://www.grmouthpieces.com/]http://www.grmouthpieces.com/[/url]

  [img align=right]http://www.grmouthpieces.com/parameters.jpg[/img]

  #6872
  filip
  Członek

  Nie wiem dokładnie co zawierało się w tej cenie, ale na pewno nie było w nij srebrzenia, to fakt. Jakbym nawet podjął się wytoczenia mojego ustnika to byłby czysty eksperyment. Wątpię aby taki ustnik zastąpił fabryczny ustnik wykonany przez firmę, która produkuje je jeż od wielu, wielu lat. Ale taki eksperyment jest całkiem fajny. Mój kolega trębacz np. wytoczył sobie ultra płytki ustnik do jazzu i wygląda całkiem fajnie, choć nie był srebrzony – goły mosiądz. Nawet wygrawerował na nim swoje nazwisko 😉
  Jeśli bym jednak zdecydował się na wytoczenie ustnika to zmieniłbym w nim jeszcze wiele – nadał mu jakiś niepowtarzalny kształt bardziej odjechany kształt – może jakieś skrzyżowanie Megatona z Lindbergiem?

  #6873
  Adam
  Participant

  Filip mam pytanko mógłbyś mi wysłać na maila pliczek z autocada, wktórym jest zapisany projekt Twojego ustnika??

  Sam bym się z chęcią pobawił w projektowanie… nie koniecznie w wyrób końcowy ale przydałby się wzór do przeróbek i podpatrzenia…

  Z góry dzięki

  #6874
  Damian
  Członek

  Witam gram na trąbce i wykonałem sobie ustnik sobie ustnik metodą prób i błędów osiągnąłem dobry efekt. Jest to płytki megaton, robiony na wzór innych ustników

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 17 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?