Problem z gardłem…

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #2985
  Debosch
  Członek

  Zamiast opierać powietrze na przeponie „zaciskasz” się na gardle. Jak grasz dół, to gardło się tak strasznie nie nadyma, bo nie jest potrzebne aż tak duże ciśnienie powietrza. Im wyżej, tym potrzebne większe ciśnienie (szybszy słup powietrza), powietrze „tłoczysz” gardłem i się nadyma (pewnie się przy okazji robisz czerwony jak burak). Psychicznie też jest się warto nastawić – przecież g nie jest takie wysokie. A to że grasz to g już pół roku nic nie znaczy. Każdy „robi” skale troche inaczej, więc może się tak stać, że za następne pół roku będziesz grał do g3 🙂
  Pozdrawiam!

  #2986
  Adam
  Participant

  Debosch chyba mylisz pojęcie zadęcia… (ułożenie ust do ustnika)

  A co do zaciskania to polecam [url=http://www.yamaha.com/artistmodelseries/index2.html]strone Yamahy[/url] gdzie są ciekawe filmiki pokazujące artystów, współpracujących z tą firmą. Są to głównie trębacze, którzy pokazują jak można i jak należy grać.
  Ciekawe są informacje dotyczące oddychania.

  #2987
  Debosch
  Członek

  To pewnie myle…
  No jak pisze coś źle, to kicknij posta żebym ludzi w błąd nie wprowadzał 🙂
  Pozdro!

  P.S. Już się poprawiłem 😀

  #2982
  RadekOpa
  Członek

  Od dłuższego już czasu mam mały taki problem z gardłem. Chodzi o to żę do pewnego dźwięku dmucham w instrument bardzo swobodnie a od g2 normalnie czuje jak moje gardziołko zaczyna osiągać rozmiary przynajmniej rozdętego balona 😛 czuje że to gardło strasznie puchnie !. Mam problemy ,zeby dośc swobodnie i brzmiąco zagrać coś wyżej bo normalnie czuje że nie moge przepchnąc tego powietrza przez to gardło czyli dalej swobodnie dmuchać przez trąbeczkę. Wyczutałem gdzieś że trzeba dmuchać jak by się dmuchało na świeczke-wporządku ale od pewne dzwieku nie mam jakby „sił” dmuchnąc bardziej….
  Co mam zrobić??? pomóżcie bo stoje na tym g2 już z pół roku…

  Z Góry Dzięx

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?