podręczniki dla poczatkujacych

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #9751
  klonpiotr
  Członek

  Ja zaczynałem od książki Lutaka. Nie widziałem innych polskich. Jakąś niemiecką widziałem ale była już dla zaawansowanych. Książka Lutaka chyba będzie najlepsza. Jednak bez pomocy jakiegoś instruktora,czy nauczyciele to sam się nie nauczysz. Wystarczy kilka lekcji ze „zwykłym” trębaczem , który ma para lat z trąbką na karku i chyba Cię na uczy.

  #9748
  wojtas
  Członek

  Czesc,
  Prosze o porade dotyczaca podrecznikow dla (od zera) poczatkujacych. Chodzi mi o wpowadzenie do techniki i elementyteorii muzyki.Oczywiscie najlepiej, zeby podeczniki te byly w handlu, ale niekoniecznie. Czekam niecierpliwie na rady,
  Wojtek

  #9752
  trumpette
  Członek

  nie uważam żeby Lutak był najlepszy. to raczej stara szkoła,a teraz jest mnóstwo nowych,lepszych,bo pedagodzy mają większe doświadczenie i wogóle więcej jest możliwości. jutro postaram się napisać,bo gdzieś już tu wymieniałam po kolei fajne szkoły. Ale zaczynało się chyba od Collinsa,mtaka amerykańska z balonikiem na okładce. wszystko o oddychaniu,ćwiczenia, o przyłozeniu ustnika,poczatkowe melodie jakieś totalnie proste,ale zavsze to radocha,ze nieiwele tak jeszcze mogąc po krótkim czasie grania coś juz na kilku dźwiekach mozna zagrać 🙂
  jutro wieczorem napisze,sprawdzę tytuły i autorów na półce.
  pzdr

  p.s. ale rzeczywiście,jak tu kolega mówił, początki są najtrudniejszei najważniejsze, łatwo sobie coś zepsuć. POtrzebvna by Ci była osoba, która się na tym zna, i któa umiała by skontrolować i ewentualnie skorygować pewne rzeczy.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?