Oparcie ustnika.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #2510
  klonpiotr
  Członek

  wszystko zależy od ułożenia ust.ja mam mniej więcej po srodku ust ustnik.opieram go bardziej na dolnej wardze,żeby powodowało to jak najmniejsze odciążenie górnej,bo górna u mnie jest ważniejsza,szybciej się męczy,chyba,i później nie moge grać góry.pozdro

  #2511
  Debosch
  Członek

  Ja staram się na dolnej, ale przy graniu góry samo z siebie wychodzi mi, że na górnej :/ A ustnik mam troszke z boku (takie już mam śliczne zęby:)

  #2512
  Anonim
  Gość

  Jest publikacja p. Farksa The Art of the brass playing czy coś takiego. Na podstawie analizy ułożenia ustnika wybitnych muzyków przyjmuje się, że prawidłowe oparcie ustnika to 1/3 na górnej wardze i 2/3 na dolnej wardze.

  #2507
  Anonim
  Gość

  Na której wardze opieracie ustnik? Jakie staty/korzyści w związku z danym przyłożeniem?

  #2513
  Adam
  Participant

  Oczywiście ale wystarczy zobaczyć jak grają trębacze szkoły francuskiej od M.Andre… gdzie 2/3 ustnika jest na górnej wardze a 1/3 na dolnej…

  Złotego środka jak zwykle nie ma … 🙁

  Znam przypadki gdzie ludzie grają w sposób dość „nietypowy” …
  Ustnik opiera się na tzw. czerwonym ciele dolnych ust. Wygląda to tak jakby ustnik wrzynał się w dolną wargę. Co ciekawe 1 osoba, która tak gra… gra doskonale na trąbce Bb a jeszcze lepiej na piccolo.
  Jest bardzo dużo odstępstw od tzw. „standardów”
  Ja osobiście staram się przykładac ustnik do naturalnie ułożonych warg. Bez najmniejszej interferencji. Poporostu usta są zamknięte, przykładam i gram. Bez wcześniejszych napięć.

  Pozdrawiam

  Adam 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?