Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP, Krynica 2011

Viewing 8 posts - 17 through 24 (of 54 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #8132
    tptmeister
    Participant

    No i o to w tym wszystkim chodzi:)

    Jedziemy się dobrze bawić, posłuchać, pooglądać, poznawać nowych ludzie. Samo to, że tam jedziemy jest dla wszystkich wielkim sukcesem.

    #8157
    getzen
    Członek

    Tak patrze na wyniki regionalnych przeglądów i stwierdzam że różnica 0.5 lub 1 pkt pomiędzy orkiestrami, to żadna różnica i lecąc palcem w dół po liście nie wiem w którym miejscu zatrzymać i powiedzieć: Ci mają szansę na 1 miejsce. Czy oprócz pierwszej trójki zaliczyć do grona faworytów Dobrynin, Koło, a może jeszcze Wręczycę Wielką? Bo w końcu ogólnopolski konkurs to inny program, inne nastawienie i rok ciężkiej pracy.

    Rażą mnie tylko te pomówienia, że inne orkiestry to mają w składzie pół filharmonii. Zero konkretów, tylko takie: „wszędzie grają profesjonaliści, tylko u nas amatorzy”. Jak się czyta takie wpisy, to po prostu robi się człowiekowi żenua. Albo (jak dwa lata temu) po ogłoszeniu wyników, malowało się co niektórym zdziwko na twarzy „jak oni mogli zająć takie miejsce” a nawet nie byli na koncercie tej orkiestry. Nie nastawiać się, jechać zagrać swoje i cieszyć się swoim towarzystwem.

    P.S. Jeżeli jakakolwiek orkiestra rzeczywiście wspomaga się płatnymi muzykami, to należy tylko współczuć, że tych pieniędzy nie przeznaczają na własny rozwój (zakup instrumentów, warsztaty), tylko na „zakup pucharu”.

    #8133
    tptmeister
    Participant

    Inni ciężko pracują inni kupują i tyle w tym temacie:)

    pozdro

    #8160
    maciekkon
    Członek

    No niestety tak jest, że niby jeśli orkiestra zaczyna lepiej grać to od razu że sie wspomaga muzykami…

    Jestem studentem Akademii Muzycznej i gram w orkiestrze która będzie występować w Krynicy. Wychowałem sie tutaj, stawiałem swoje pierwsze kroki, łapałem doświadczenie, no i faktycznie, może jestem już dość wykształconym muzykiem, ale gram w orkiestrze dla przyjemności, nie dostaje za to żadnych pieniędzy.

    Staram się pomóc naszej orkiestrze, i nie jestem sam, jest u nas sporo takich ludzi, czy w trakcie nauki w szkole II stopnia czy I stopnia, ale czy to od razu oznacza że to zawodowcy? Wszyscy grają tu dla przyjemności i chcą pomóc. Wszystkim granie w orkiestrze pomaga i chcą zdobyć doświadczenie. Dlatego to trochę nie fair, że orkiestra która zrobiła naprawde wielki postęp, z niczego, dzięki wielkiej pracy młodych ludzi, licznych prób i warsztatów, które funkcjonują abyśmy mogli się rozwijać, jest postrzegana za taką która wypożycza sobie muzyków a to wielka nieprawda.

    Pozdrawiam!l

    #8118
    bumblebee
    Participant

    [quote]
    maciekkon napisał(a)):
    No niestety tak jest, że niby jeśli orkiestra zaczyna lepiej grać to od razu że sie wspomaga muzykami…

    Jestem studentem Akademii Muzycznej i gram w orkiestrze która będzie występować w Krynicy. Wychowałem sie tutaj, stawiałem swoje pierwsze kroki, łapałem doświadczenie, no i faktycznie, może jestem już dość wykształconym muzykiem, ale gram w orkiestrze dla przyjemności, nie dostaje za to żadnych pieniędzy.

    Staram się pomóc naszej orkiestrze, i nie jestem sam, jest u nas sporo takich ludzi, czy w trakcie nauki w szkole II stopnia czy I stopnia, ale czy to od razu oznacza że to zawodowcy?

    Pozdrawiam!l[/quote]

    gdyby kolega przeczytał powyższe posty to wiedziałby, że co do tego wątku to jesteśmy zgodni

    #8134
    tptmeister
    Participant

    A tak odbiegając od tematu;D to jak tam u was przygotowania? Wszytko juz dopięte na ostatni guzik?:)

    #8119
    bumblebee
    Participant

    zawsze może byc lepiej :)…dużo orkiestr sprawdza się już na konkursach (wg punktacji; Pisarzowice V msce, Wręczyca II msce na Złotej Lirze w Rybniku)

    #8146
    Mały
    Członek

    II. NAGRODY I WYRÓŻNIENIE ZESPOŁOWE
    1. DYPLOM ZA UDZIAŁ W FESTIWALU
    ? Ózd Muncipal Fireman Band ? WĘGRY (42,1 pkt.) dyrygent Dezső Orbán
    2. Brązowe Pasmo zdobyła orkiestra:
    ? Brass Band Lviv Children`s Art School Nr 5 ? UKRAINA (67,1 pkt.) dyrygent Leskiv Andriyan Zenonovuch)
    ? Friendship Band Northern Ireland ? IRLANDIA PÓŁNOCNA (67,8 pkt.) dyrygent Bill Caughay
    3. Srebrne Pasmo zdobyły orkiestry:
    ? Dychová hudba Železiarne Podbrezová – SŁOWACJA (72,1 pkt.) dyrygent Jozef Kráľ
    ? Bialska Orkiestra Dęta ? POLSKA (73,5 pkt.) dyrygent Andrzej Weinkopf
    ? Radomska Młodzieżowa Orkiestra Grandioso ? POLSKA (78,5 pkt.) dyrygent Damian Krajewski
    4. Złote Pasmo zdobyły orkiestry:
    ? Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pisarzowice – POLSKA (80 pkt.) dyrygent Damian Bogacz
    ? Dechový Orchestr Mladých Příbor ?CZECHY (83,5 pkt.) dyrygent Ivo Laćny
    ? Dechový Orchestr Mladých ZUS Němčice nad Hanau – CZECHY (89,2 pkt.) dyrygent Jindřích Novak
    5. Złote Pasmo ?SUMMA CUM LAUDE? zdobyły orkiestry:
    ? Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej – POLSKA (92,1 pkt.) dyrygent Bartłomiej Pięta
    6. Złote Pasmo ?SUMMA CUM LAUDE? Grand Prix Festiwalu PUCHAR MINISTRA KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO ZŁOTĄ LIRĘ 2011 oraz nagrodę rzeczową dla najlepszej orkiestry festiwalu w postaci trąbki ROY BENSON CHARLIE GREEN, ufundowaną przez firmę ?ELEKTROSPRZĘT? ? SALON MUZYCZNY Z RYBNIKA
    otrzymuje orkiestra:
    Banda de Musica de Gijon ?Villa de Jovellanos? – HISZPANIA (95,7 pkt.)
    dyrygent David Colado Coronas

Viewing 8 posts - 17 through 24 (of 54 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?