Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP, Krynica 2011

Viewing 8 posts - 9 through 16 (of 54 total)
  • Autor
    Wpisy
    bumblebee
    Participant

cytując jednego z członków komisji oceniającej „repertuar powinien być dostosowany do poziomu orkiestry” ;)…ogólnie lepiej łatwiejszy niz zbyt trudny…już w historii bylo wystarczajaco duzo orkiestr , które przejechaly sie na doborze repertuaru

whynot
    Participant

w 100% zgadzam się z przedmówcą , po co się wysilać coś łatwego , przyjemnego dla ucha i duszy , przecież na festiwalu orkiestry mają odpoczywać a nie mają się z…..ć 🙂 !!!

tptmeister
    Participant

Witam:] Mój typ to:

1.Wilamowice
    2.Mykanów
    3. Konopiska, Dobrynin, Koło lub Wręczyca Wielka

A tak naprawde to Mykanów jest najlepszą „AMATORSKĄ” orkiestrą w Polsce. a jak sami wiemy zawodowców na festiwalu będzie pełno;]

pozdrawiam

Havkus
    Członek

tptmeister, rozumiem, że dobrze znasz orkiestrę, bywasz na ich graniach, znasz ich działanie od podszewki i doskonale wiesz, że na każde ważniejsze granie „zamawiają” Twoich „zawodowców” z Katowic, Krakowa, Łodzi czy Wrocławia. Skoro za takich uważasz młodzież gimnazjalną/licealną i kilku studentów, to gratuluję.

PS. Czekałem, aż zaczną się docinki odnośnie wspomnianego właśnie Mykanowa, Konopisk, Wilamowic i innych orkiestr z czołówki. Polaczkowa zawiść znów się pokazuje. Jestem pewien, że jeśli festiwal wygra jakakolwiek orkiestra, znów pojawią się głosy z serii „nabrali profesjonalistów i niby amatorzy”. No cóż, drobnomieszczaństwo lubi teorie spiskowe.

bumblebee
    Participant

z pewnością tak będzie, ale ma to swoje uzasadnienie. Polacy to taki naród, który nie zna umiaru. Z jednej strony zabranie na konkurs 3/5 muzyków, którzy zarabiają na życie grą na instrumencie lub instruktorów, którzy na co dzień mają zajęcia z dziećmi i młodzieżą ma wiele plusów, gdyż młodzież grająca w takim zespole daje z siebie więcej i często uzyskuje się lepsze efekty. Do tego dochodzą osoby, które rozpoczynały przygodę z muzyką w orkiestrach i później kontynuowały naukę na akademiach muzycznych, czy one mogą grać?jak najbardziej.

Ale oczywiście Polak musi być bardzo przebiegły i żeby podnieść swoje notowania niestety zamiast tych kilku osób robi się często połowa orkiestry. Nie będę wymieniał orkiestr, ale takie przypadki są na porządku dziennym. Kilka festiwali temu funkcjonowała znakomita orkiestra, która przyjeżdżała na grania dwoma autokarami (1 dla osób zbieranych po drodze), obecnie praktycznie przestała funkcjonować…czy na tym ma to polegać?

a tak poza tym…niech wygra lepszy 🙂

tptmeister
    Participant

Havkus chyba zle mnie zrozumiales a i moze zle sie wyrazilem:) Chodziło mi o to, że włąśnie orkiestra z Mykanowa jest najlepszą orkiestrą w Polsce w pełni amatorską, w której gra wiele dzieci i młodzieży. Znam dobrze tą orkiestre i bez żadnych wątpliwości(gdybym ja miał przyznawać miejsca) bez konkurencyjnie by wygrali:)

I nie oszukujmy się ale z filharmonią w paru orkiestrach się napewno spotkamy a pisząć wcześniejszego posta chodziło mi o niektóre orkiestry ale nie o orkiestre z Mykanowa:)
    pozdrawiam

tptmeister
    Participant

Popieram bumblebee bo mądrze pisze. Tak to już jest i pewnie się nie zmieni. Jesteśmy orkiestrami amatorskimi i dostaliśmy się na ten festiwal dzieki naszej cięzkiej pracy i nie sztuką jest zatrudnić przykładowo 25 osób (zawodowych muzyków) i wygrać przegląd. Jednym słowem „hamowanie rozwoju kulturalnego”

pozdrawiam

Bartex1010
    Participant

[quote]

I nie oszukujmy się ale z filharmonią w paru orkiestrach się napewno spotkamy:)
    pozdrawiam[/quote]

jest to pewne ; ) ale myślę że jeśli ktoś naprawdę stawia na swoją orkiestrę i chce żeby jej sukcesy były zasłużone to niegodne jest wynajmowanie muzyków „zawodowych”

Viewing 8 posts - 9 through 16 (of 54 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?