Nonsensopedia, niektóre definicje

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11659
  jerrry
  Participant

  [b]Waltornia [/b](z ros. Róg, łac. Waldenhornus) – aerofon, z grupy dętych powykręcanych. Armatopodobny przestrach dla dzieci o skąpych zdolnościach muzycznych. W gwarze muzycznej waltornia oznacza najładniej brzmiący, ale za to najczęściej kiksujący instrument w całej orkiestrze symfonicznej, o niepozornym rondycznym wyglądzie, wykonany z tandetnej blachy. Inne nazwy: ślimak, róg z bebechami. Dlatego więc jest pozwijana, gdyż cała nie zmieściła by się do syrenki owego muzyka. Żeby ją wyczyścić, w czasie grania wkłada się do niej rękę, i to dlatego waltorniści wyglądają jakby rękoma grzebali w kominie. Warto dodać że waltornista grający na waltorni to rogacz, bo gra na rogu inaczej waltorni.

  [b]Trąbka[/b] – urządzenie grające, hałasujące, lecz nietańczące. Trąbka jest metalowym wazonikiem przeznaczonym do wydawania dźwięków po tym, jak jakiś trębacz zacznie w nią dmuchać z takim zapałem, że ta zrobi, co zrobi.

  Wygląd

  Z wyglądu, poza metalowym wazonikiem, trąbka przypomina także lejek do wody, tyle, że jest bardziej od lejka poskręcana. Trąbka jest tak poskręcana, że aż zatacza pętelkę, dzięki której zachowuje pozory eleganckiego i zgrabnego wyglądu. W rzeczywistości trąbka nie jest tak zgrabna i elegancka na jaką wygląda; jest trochę mniej zgrabna i elegancka. Wygląd zwyczajnej trąbki dopełniają trzy klawisze znajdujące się mniej więcej pośrodku pętelki i skierowane do niej prostopadle. Wyglądają jak młoteczki, jednak nie są młoteczkami. Klawisze trąbki nie są też igłami (właściwie to ich w ogóle nie przypominają), więc nie ma obawy, że naciskając je trębacz się pokłuje, co w efekcie zwiększa komfort gry i szanse na sukces medialny muzyka. Eee… a tak, tak… otóż młoteczki, tzn. klawisze, są po to, by je naciskać w czasie dmuchania. Naciskanie ich jednak nie ma umilić trębaczowi dmuchania, o nie, nie. Celem naciskania klawiszy trąbki jest zmiana wydobywanego dźwięku! Bo on się zmienia i to jeszcze jak!

  Środek

  Środek trąbki jest nieprzenikniony, mroczny i ciasny. Nie wiele o nim wiedzą zwyczajni, prości zjadacze chleba. Uchylmy zatem rąbka tajemnicy, który nie złamie żadnych zasad moralno-poznawczych: Nie ma tam nic ciekawego.
  [edytuj] Ciekawostki

  * Najsławniejszy trębacz w Polsce zyskał sławę jedynie dzięki strzale, którą go zabito…
  * Jeżeli piszesz wiersz i brakuje ci rymu do słowa trąbka, posłuchaj naszej rady i użyj słowa bombka.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?