Mam problem, POMOCY

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #13495
  coolman
  Participant

  HMMMMMMMMMM…
  Pewnie nie jest to proste i wymaga kontaktu z lekarzem:)
  Napisz coś więcej – bardziej szczegółowo.Napisałes ze po graniu …czy to znaczy ze jak ćwiczysz w poniedziałek to jest po cwiczeiu a we wtorek przed cwiczeniem nie ma? czy po prostu jest cały czas każdego dnia. Jeżeli sie pojawia to po jakim zasie znika?Jakiej wielkości jest ta „górka” – ziernko piasku czy może ziarnko grochu?Po akim czasie grania się pojawia? godzina czy może po kilku dniach intensywnych ćwiczeń?
  Dokładnie w miejscu gdzie przkładasz ustnik?czy może w miejsu gdzie drgają usta? to jest na zewnątrz wargi czy możewewnątrz-głębiej?
  To są pytania które mi się nasuwają i może cos mi wpadnie do głowy?
  czekam na odpowiedź:)

  #13496
  trebacz
  Członek

  Ta ”górka” jest na zewątrz wargi i utrzymuje się cały czas. Kiedyś jak nie grałem z tydzień to mi zniknęła, ale jak zaczęłem znowu grać to się odbudowała :/ Jest ona wielkości ziarnka grochu. Wokół niej usta są ”wygniecione”, a przecież staram się nie dociskać mocno ustnika do ust :/

  #13497
  mark
  Członek

  Witaj, jest możliwe że ucik spowodowany jest od środka – zęby mogą uciskać jakeś węzły chłonne albo inne tego typu. Może powinieneś troszkę (nie wiem jak to precyzyjnie opisać) schować wargi, chronić je – troszkę taki „szyderczy uśmieszek”?
  Jamam podobnie, ale to wina nierównych zębów w dolnej szczęce i jeden właśnie uciska.
  Ale jeśli piszesz: wielkości grochu – to troszkę za duże…. może wpadnij do lekarza

  #13499
  sesar
  Członek

  1. Czy jest to taki 'cypelek’ na dole dolnej wargi?
  2. jak wysoko trzymasz ustnik na gornej wardze, w sensie ile „bialego” nad „czerwonym” obejmujesz ustnikiem ?

  #13498
  dr.marcin1
  Członek

  Witaj.Piszesz że jak nie grasz dłuższy czas to Ci to znika.W związku z tym musisz doprowadzić właśnie do tego żeby Ci to zniknęło i budować od nowa formę ale tak żeby się nie pojawiło.Pewnie jest potrzebna jakaś korekta przyłożenia ustnika do ust.Najlepiej skontaktować się na żywo z osobą która potrafi pomóc np.z Sebastianem Sołdrzyńskim.Pozdrawiam.

  #13492
  trebacz
  Członek

  Od jakiegoś czasu, po graniu robi mi się taka ” górka” na wargach ( w miejscu przyłożenia ustnika). Staram się nie dociskać ustnika, a nawet kiedy gram bardzo lekko to zauważyółem, że nie znika. Zaobserwowałem, że jeśli jest większa to gorzej mi się gra. Nie wiem co jest. Pomocy – Konrad – 17 lat, I klasa Szkoły Muzycznej II stopnia.

  #13500
  coolman
  Participant

  Moi drodzy, wsztsrko tu może miec znaczenie ale na odległości tego nnieda się utalić….. Myslę, że problem nie leży w ustawieniu zadęcia ani w żadnym technicznym mankamencie.
  Po pierwsze nalży sprawdzic czy ustnik jest posrebzony,jeżeli jest ,to czy srebro nie starło się na rancie ustnika. Często niektórzy z nas są uczuleni na różne metale i jeszcze częściej na mosiądz z którego robione są ustniki.Spróuj posrebrzyc ustnik, jeżli to nic nie da to spróbuj go pozłocić. To są moje rady doraźne.Równocześnie powiniennes udac się do lekarza- dermatologa i zrobic sobie próby alergiczne- to po prostu może być alergia na jakiś metal.Sprawa jest o tyle poważna ,że może się zdarzyć że górka nie zniknie i trzba będzie ją usunąć operacyjnie.Jeden z moich kolegów ze studiów miał taką operację i przyczyną był nieposrebrzony ustnik.Na pół roku go wyłączyło z grania ale wrócił spokojnie do trąbki , juz bez górki i z dobrze posrebrzonym ustnikiem:)
  To powinienneszrobić najpierw i jak najszybciej.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?