Kto gra na Yamaha 11B4

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 15 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #5561
    klonpiotr
    Członek

    Ten ustnik jest podobny do vincet bach 7c. Sam przerzuciłem się z tego 11b4 na bacha. Gra mi się może troche lepiej ,ale fachowiec w dziedzinie ustników to ja nie jestem 😀

    Ten 11b4 jest dodawany do nowych trąbek yamahy. Takie coś gratis , więc za super to nie będzie. Jednak spróbować zmienić można. A nóż widelec 😀 może się opłaci

    #5562
    brass
    Członek

    Chyba jednak wybiore Bacha 7c mimo wyższej ceny. Jest napewno mniejszy od mojego 1 1/2C choć chyba trochę głębszy.

    #5563
    Radekss
    Członek

    1 i 1/2 c bacha jest o wiele wiekszy od 11b4 bo jest on odpowiednikiem bacha 7c. Rozmiarowka mowi sama za siebie. Od bacha 1 i 1/2 wiekszy jest tylko jeden i jedna czwarta i 1. Jedynka to prawdziwy kolos wiadro tej :P:P. Osobiscie zmienilem od azu yamahy 11b4 na wlasnie bacha 1 i 1/2 i gra mi sie bardzo dobrze. Co prawda ciezko bylo sie przestawic ale teraz juz sa efekty tej zmiany taz poprawiłsie dzwiek i gra mi sie o wiele swobodniej. Tak na marginesie chce jeszcze powiedziec ze dosc ceniony profesor po prostu delikatnie dal do zrozumienia ze 11b4 yamahy to kicha 🙂

    a wiec zmieniac na wlasnie taki ustnik z BACHA 1 i 1/2 nie poledcam a przynajmniej skonsultowalbym to z kims kompetentnym i zaloze sie ze ta osoba raczej tez by odradzila.
    podsumowujac Yamaha 11b4 kicha kicha kicha

    pozdrawiam
    😎 😎

    #5564
    brass
    Członek

    Akurat dziś miałem okazją pograć na BACHu 7C. Hmm. Grałem tylko chwilę ale w zakresie do b2 grało mi sie tak samo jak na 1 1/2C. Powyżej tego na 7C dzwięki wchodziły o wiele trudniej. Dochodze do wniosku że chyba zostane narazie na tym co mam. Poza tym 7C ma mniejszą krawędz i jakby mniej głęboki dzwięk. Reasumując jakby trafiła sie jakaś tania okazja na 7C biore od razu ale dawac ponad 200 …….

    Czy na mniejszym ustniku góra nie powinna łatwiej wchodzić?

    #5565
    Student
    Członek

    Radekss napisał:
    [quote]Tak na marginesie chce jeszcze powiedziec ze dosc ceniony profesor po prostu delikatnie dal do zrozumienia ze 11b4 yamahy to kicha :)[/quote]

    Przyznam, że sprawa ustnika to bardzo indywidualna sprawa. Do tego stopnia indywidualna, że np: znam trębacza-filharmonika który gra na zwyklym jakimś starym ustniku polmuzie!!! gra na trąbce Bach stradivarius i wymiata na trąbce tak, że aż miło słuchac i patrzeć 🙂 ma świetną skale i ogoromny tłusty dźwiek. Powiedział mi ,ze w życiu nie oddał by tego polmuza. Jaki wniosek? Podejrzewam ,że dla wiekszości z nas ustnik polmuza nadawał by się tylko… jako stojąca ozdoba na pułce.

    Mnie osobiście na Bachu 1 i 1/2 grało się fatalnie. Wcześniej grałem na 1 i 1/4 i pomyślalem, że przejde na coś mniejszego-troszke mniejszego. Tak też kupiłem Bacha 1 i 1/2. Po pół roku gry na tym ustniku sprzedałem go czym prędzej!.

    Obecnie po wielu poszukiwaniach (Bach, Schilke,Yamaha, B&S) gram na ustniku JET-TONE i wiem, ze znalazłem dla siebie ustnik i nie mam zamiaru go zmieniać. Jest dla mnie świetny.

    Nie należy się sugerować, że jeśli profesor gra na Bachu 1 i 1/2 to na tym samym ustniki mi będzie sie dobrze grało i koniecznie musze go kupić.
    Najlepiej pograć na różnych ustnikach troche i samemu wybrać który będzie Tobie lepiej odpowiadał. Tym bardziej nie należy się pytać kolegów-„słuchaj powiedz mi czy na Bachu,Schilke, będzie mi się grało lepiej? „. To jest ściśle indywidualna i tylko indywidualna sprawa! Po prostu trzeba na danym ustniku sporo pograć.

    #5566
    Adam
    Participant

    Student ma jak zwykle racje – podpisuje się pod tym w 100%

    Tak na marginesie to przytocze swoją historie z ustnikami.

    Zaczołem jak „każdy” (chyba) na bachu 7c. Po roku grania udało mi się za małe pieniążki kupić bacha 1C (ogromna różnica rozmiarów). Początki były trudne. Nic nie wychodziło; fatalna kondycja; dźwięk do bani etc. Po jakimś czasie przyzwyczaiłem się grać na tym „wiaderku” i wszystko było naprawde na dobrej drodze. W końcu byłem młody stopniowo się rozwijałem w tej materii (trąbka :-D).
    Młodość ma niestey swoje wady przed samym dyplomem w LM stwierdziłem że zmnienie ustnik na mniejszy. Przecież będzie mi się lżej grało. ( Ahh człowiek młody = człowiek głupi )
    Wziołem coś w rodzaju Stomvi 3CW i owszem grało się łatwiej przez pół roku. Po tym czasie już nie miałem bacha 1C bo go sprzedałem. Miałem natomiast problem ponieważ moje granie było fatalne. Zmieniając ustniki przeżyłem w następnym czasie Bacha 3C, 1 i 1/2 Megaton-gold, Monette B2 (porównywalny do Bach 1 i 1/4)
    Na tym ostatnim już się zatrzymałem. Nie chce już nic zmieniać i to samo polecam innym. Jeśli coś zmieniać to tylko pod okiem i konsultacją jakiegoś „b.dobrego” pedagoga, który wykluczy inne ewentualności związane z problemem.

    #5567
    Blues
    Członek

    Hej
    Mam takie pytanie, czy można jakoś dobrać odpowiednio ustnik, który prawdopodobnie będzie pasował akurat do moich ust, ustawiena itp. czy pozostaje tylko opisana przez was metoda prób i błędów. Bo ja na przykład gram na szkolnej starej trąbce i nie mam nawet pojęcia co to za ustnik, ale jak sobie kupię nową trąbeczkę to chciałbym dobrać coś odpowiedniego, żeby grało mi się najwygodniej.
    Jeszcze na koniec, kontynuując mój wywód, zapytam czy są w necie jakieś tabele czy cuś, co opisuje i porównuje ustniki różnych firm, albo na stronkach firm może coś takiego… Bo tak sobie czytam posty w tym temacie, wszystko fajnie, mądrze, tylko za diabła nie wiem nic z tych wymienionych rozmiarów i modeli ustników… :/

    Pozdrawiam 🙂

    #5568
    Debosch
    Członek

    http://www.mouthpieceexpress.com/catalog/index.php
    Po lewej stronie masz „mouthpiece specifications”
    (klikasz na ten obrazek z sufmiarką), a dalej wystarczy elementarna znajomość języka angielskiego 😉

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?