Kompozycja

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11090
  mactr
  Członek

  Cześć!

  Huhu, dobre pytanie – chyba trzeba przede wszystkim mieć do tego zacięcie, a tak poważnie:

  1. Harmonia – nie chodzi o znajomość debilnych regułek z II stopnia, nią po prostu trzeba się interesować. Także harmonia „nieklasyczna” – niestety to, czego się dowiadujemy w szkolę na nic się nie zdaje w rozrywce.

  2. „Wytrenowany” słuch muzyczny – to nic, że ma się piątkę na dyplomie – to raczej nic nie znaczy. Tym też po prostu trzeba żyć.

  3. Fortepian na porządnym poziomie.

  4. Rozeznanie w instrumentacji, orkiestracji, partyturach, ble ble ble…

  5. Najlepiej mieć swój jakiś (chociaż drobny) dorobek kompozytorski

  Nie wiem czego oni tam jeszcze wymagają, ale z tego co się orientuję, „sensowni” kandydaci na kompozycję (np. w Wa-wie) to niezłe mózgi.

  Pozdrawiam

  PS
  Ale oczywiście kompozycja jest także dla jak najbardziej zwykłych ludzi, więc nie ma się co bać…:)

  PS nr2
  Jednak na dzień dobry trzeba już sporo umieć (Polska to jednak wysoki poziom – tutaj nie bierze się na studia muzyczne zielonych ludzi :))

  #11087
  mkrol
  Członek

  I jeszcze jedno pytanko tylko trochę z innej beczki. Czy ktos z was wie, nz czym polegają studia na wydziale kompozycji? Jakie wymagania trzeba spełniac aby się dostac? Z czym to się je?:P

  #11091
  mkrol
  Członek

  Cos komponuje przeważnie na fortepian (moja pierwsza miłosc:P) słuch muzyczny jako tako mam (hehe 5 z kształcenia:P). Nie mam jednak porównania moich utworów z innymi kompozycjami mioch rówieśników. Heh… jestem narazie jedynym znanym sobie kompozytorem (nie obrazając oczywiscie kompozytorów:P). No tylko nad harmonia trzeba popracowac… kurde w tym roku dyplom z harmoniii…

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?