Jaką trąbkę??

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 29 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #5530
  bart1234
  Członek

  A na jakim etapie nauki jest kolega???

  #5531
  Blues
  Członek

  Właśnie kończę 3 kl I st. Ale zdało by się żeby starczyła przynajmniej na edukację w II st.

  #5532
  bart1234
  Członek

  To na pewno nie L!!! Polecam ML ale i Yamaha i Bach robią coraz gorsze instrumenty,alternatywą może być Schagerl któru ostatnio dominuje rynek,jeszcze nie polski ale mam nadzieje,że już niedługo.

  #5533
  Blues
  Członek

  Ja się na modelach kompletnie nie znam, domyślam się, że L i ML to jakieś klasy instr. Ale co one dokładnie znaczą.
  I jeszcze, czy za wymienioną kwotę dostanę to „ML” wymienionych firm??

  Pozdrawiam 😀

  #5534
  bart1234
  Członek

  L to skrót od large a ML to medium large.
  Na ML gra się dużo lżej.

  #5535
  Jazzik
  Członek

  [quote]Na ML gra się dużo lżej.[/quote]
  Nie zgadzam się … na L gra się dużo lżej (w końcu dmucha się w rurę o większej średnicy), tylko wymaga więcej powietrza. Ten problem może częsciowo rozwiązać ustnik o małym przelocie dzięki któremu w trąbkę o dużej menzurze (L) będzie się dmuchało jak w ML z ustnikiem o dużym przelocie.

  #5536
  Blues
  Członek

  No dobra, dzięki za wyjaśnienie, ale trąbki pewnie mają też jakieś klasy jakości czy coś takiego, mogli byście coś na ten temat napisać?? (No i na co mogę liczyć za wymienioną kwotę??)

  #5537
  Student
  Członek

  hej.

  Co do klas jakości to raczej nie istnieje coś takiego. Względnie można trąbki podzielić jak robią to niektóre firmy na modele studenckie, profesjonalne i mistrzowskie. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
  Co do rozmaru rurek ML oraz L. To to czy się dmucha lżej w ML czy w L zależy także od jeszcze innych elementów jak wielkość roztrąbu , średnica rurki ustnikowej. Przyznam, że grałem kiedyś na Yamaha YTR-6345 L która miała oznaczenie Large i dmuchało się w ten instrument dość cieżko.
  Jeśli dysponujesz kwotą 3000-4000 tys. to polecam serdecznie rozejrzenie się zdecydowanie za czymś używanym bo w tej klasie cenowej kupisz zapewne znakomity używany kilkuletni instrument.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 29 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?