JAK DOBRZE ROZEGRAĆ NOWĄ TRABKĘ ?????

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #4877
  Anonim
  Gość

  po prostu na niej graj. Rozgrywanie instrumentu to krótko i najłagodniej mówiąc mit. Zadne właściwości instrumentu się nie zmienią pod wpływem takiego czy innego sposobu gry.
  Krótko mówiąc rozgrywanie instrumentu to przyzwyczajanie do niego muzyka.

  #4878
  Anonim
  Gość

  a zmienią się zmienią.trzeba dmuchać strojące dzwięki bo inaczej trąba nigdy już nie zastroi.

  #4879
  Anonim
  Gość

  To prawda. Trzeba bardzo uważać na intonację – w przeciwnym razie możesz popsuć instrument warty parę tysięcy… Polecam uwadze.

  #4880
  Anonim
  Gość

  witaj.jestem waltornistą i powiem ci jedno:każdy blaszak trzeba od nowośći wydmuchać.chodzi mi o strojenie.a wewnętrzna powierzchnia waltorni[trąbki też,choć w mniejszym stopniu]jest specjalnie wrażliwa na indywidualny sposób zadęcia.przy złym zadęciu instrument bardzo łatwo ulega tzw.przedmuchaniu,którego nikt nie jest w stanie poprawić.znam chłopaka który tak rozegrał sobie na trąbce 'cis’ że po wciśnięciu 3 wentyli na raz zamiast odrobinę za wysokiego’cis’ wychodziło mu lekko obniżone 'D’ mimo mocno wysuniętego 3-go krąglika.sprzedał tą trąbę i miał szczęście że nie wywalił za nią fortuny.graj spokojnie długie dzwięki i słuchaj czy nie są za wysokie szczególnie przy wwciśnięciu 2 lub 3 wentyli .pozdrawiam.[to nie są bajki]. R.L 😀

  #4881
  Anonim
  Gość

  Ale napiszcie co się zmienia w blaszanym instrumencie po takim rzekomym „rozegraniu”. Jakie fizyczne właściwości metalu ulegną zmianie i dlaczego? Odpowiem sam sobie: żadne, bo to są legendy. Każde środowisko ma takie swoje legendy. Można być świetnym muzykiem, ale niekoniecznie trzeba wiedzieć cokolwiek o fizyce i wtedy człowiek łatwo się nabiera na takie rzeczy, potem dochodzi autosugestia, że „rozegranie” trąbki rzeczywiście pomogło (a tak naprawdę grający przyzwyczaił się do nowego instrumentu, należałoby mówić o „rozegraniu” muzyka, nie instrumentu).

  No ale warto przynajmniej wiedzieć jak powstaje dźwięk w instrumencie, na którym się gra i od czego zależy wysokość tego dźwięku.

  Są instrumenty, które wymagają rozegrania (np. drewniany klarnet albo drewniany flet), ale dęte blaszane się do nich nie zaliczają. Nic się w nich nie zmienia na skutek grania, poza zbieraniem się brudu w środku i stopniowym zużyciem ruchomych części.

  #4882
  Anonim
  Gość

  popieram, z tym że po rozegraniu drewnianego klarnetu czy fletu może zmienić się jedynie nieznacznie barwa, a nie strój.

  #4875
  Anonim
  Nieaktywny

  KUPIŁEM NOWĄ TRĄBKĘ I CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK JĄ DOBRZE ROZEGRAĆ, JEST DOSYĆ DROGA I NIE CHCIAŁBYM POPEŁNIĆ JAKIEGOŚ BŁĘDU???? BARDZO DZIEKUJĘ ZA WSZYSTKIE RADY!!!!!

  #4884
  Challenger
  Członek

  Coz moge dodac. Faktycznie nie zmienia sie nic. Jedyny na co trzeba zwrócic uwage to to ,zeby wgrac dzwieki bardzo czysto i…to jest ta najwazniejsza rzecz która trzeba zrobic ,zeby trabka nam dobrze słuzyla .Pozdro 😎

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?