Ile grać??

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 34 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #11176
  Debosch
  Członek

  Jak dasz rade grać przez 3 godziny non stop po calej skali to powodzenia życze. Jak miałem czas grać po 3 godziny dziennie (ostatnio w wakacje niestety) to grałem sobie godzinke i np. przerwe półgodzinki. Po mojemu to chodzi o to, żeby te przerwy nie były zbyt długie, bo potem trzeba sie rozgrywac od początku…

  #11177
  Blues
  Członek

  popieram Deboscha

  A jak ja bym sobie pograł przez powiedzmy choćby tydzień po 3 godziny non stop to bym sobie tak zadęcie zajechał, że już chyba na amen. Zależy jaką masz kondycję, ale ja po godzinie gry po skali, bez przerwy zaczynam grać cholernie na siłę(więc unikam tego jak mogę)

  pozdrawiam 🙂

  #11178
  Debosch
  Członek

  Dokładnie – najlepiej przerwać ćwiczenie jak tylko czujesz, że się męczysz, bo taka gra na siłę wszystko za przeproszeniem pieprzy.

  #11179
  Student
  Członek

  Hej!

  Jest dośc powszechna zasada która mówi, że tyle ile grasz tyle odpoczywasz wiec np. grając 30 minut odpoczywasz kolejne 30. Mnie osobiście znakomicie odpowiada ta reguła. Ja ćwicze maks. 30 minut w serii i dokładnie tyle samo odpoczywam, jednak wraz z wzrastającą ilościa seri zwiekszam odpoczynek o dodatkowe minuty .Wyglada to tak:

  Rozgrzewka- 30 minut- 30 m.odpoczynku
  30 minut grania-30 m.odpoczywania
  kolejne 30 minut grania -30 m.odpoczynku
  nastepne 30 minut- 45 m.odpoczynku
  nast. 30 minut- 1 godzina odpoczynku
  nast. 30 minut- 1,5 do 2 godzin odpoczynku

  Na zakończenie dnia gram dużo dźwieków pedałowych aby mieśnie się rozluźniły i były w lepszym stanie do pracy na następny dzień. .

  #11180
  Blues
  Członek

  Ja stosuję podobną regułę, ale myślełem, że muszę tak, bo mam jeszcze nie najlepszą kondycję, w związku z czym cieszy mnie, że to powszechny pogląd.

  Ciekawe jest to z dźwiękami pedałowymi na rozluźnienie, ale PO graniu. Nigdy o tym nie myślałem, muszę spróbować…

  Pozdr 🙂

  #11181
  mkrol
  Członek

  ale się ze sobą pieścicie:P w moim przypadku jest akurat inaczej. Ja wolę się czasami nawet „pokatowac”, grac dużo (oczywicie żeby się nie przeforsowac), przez dwie-trzy godziny. Na drugi dzień czuje, że mam umięsnione wargi.

  #11182
  Blues
  Członek

  1. Ale nie grasz chyba bez przerwy 2-3 h :>??

  2. A nawet jeśli to widać, że zawsze jest tak, że każdemu służy co innego, ale większość ludzi zapewne miała by plastelinę zamiast ust i możliwe problemy z zadęciem.

  Pozdr 🙂

  #11183
  kris
  Członek

  Z dźwiękami pedałowymi po graniu, to szkoła niejakiego pana Dokszycera się kłania. Nisko, niżej…. jeszcze niżej. Dotarłeś do dna. Ale, ale… tam od spodu jeszcze ktoś puka!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 34 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?