Holton? Czy warto?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 13 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #5062
  Rech
  Participant

  hmm, a co masz do Stomvi? według mnie bardzo dobre trąbki 🙂 swego czasu grałem troche na Stomvi i problemu ze skalą nie miałem. Holtony są bardzo dobre, ale nie lepiej kupić sobie Vinvent Bacha z troche wyższej półki?

  #5061
  kris
  Członek

  Holton to nazwa firmy. Jak każda szanująca się manufaktura, tak i Holton produkuje całą gamę instrumentów od modelu 602 a na 308 (obecnie) skończywszy.Osobiście miałem 3 Holtony: ST550, LT302 i T101 – ten ostatni to wierna kopia Stradivariusa Mt. Vernon i wszystkie obiegowe opinie mówią, że jest dużo lepszy od orginału! Niestety nie miałem (i pewnie nie będę miał) możliwości osobiście tego sprawdzić, ale instrument jest rewelacyjny. Równie dobre błyły modele 550 i 302. 550 był na przykład o niebo lepszy niż Getzen Eterna 700…

  Generalnie jest trochę instrumentów nieznanych lub/i niedocenianych – Holton, Courtois, Blessing, DEG…

  #5067
  Dudek89
  Członek

  Gram na trąbce Stomvi i musze powiedzieć, że jest to dobry instrument i w ogóle, ale… nie w moim stylu. Jest taki delikatny, mięciutki… prawie jak kobieta 🙂 A tym wyzej się gra, tym delikatniejszy.Trąba dla mnie musi być w miarę twarda,a wydobywać powinna jasne, mocne i konkretne dźwięki…taka męska (bez skojarzeń 🙂 ). Może jakieś stronki macie dla mnie do oblookania? Mile by było.Dzięki i pozdrawiam.

  #5057
  hinaski
  Członek

  Na jakim modelu Stomvi grasz?

  #5064
  Dudek89
  Członek

  Obecnie gram na Stomvi Debut. Gralem jeszcze na Stomvi Classica przez jakiś czas (trąbka mojego szefa).Bardzo podobnie brzmią i w zasadzie nie ma dużej różnicy.Mój szef to samo stwierdził , co ja (inni kumple z branży również) – bardzo mięciutkie, delikatne, a góra, to po prostu jedwab. Kiedyś grałem sobie na sali, a mój kumpel za drzwiami zastanawiał się: „Kto tak ładnie gra na Flugelhornie?”.
  Slyszał ktoś może coś na temat trąbki Holton model T357 (chyba)? Z tego, co mi wiadomo, to jeszcze Kastul robi ciekawe blachy. To czekam na jakieś ciekawostki 🙂 Pozdrawiam.

  #5060
  kris
  Członek

  [quote]
  Slyszał ktoś może coś na temat trąbki Holton model T357 (chyba)?[/quote]

  Nie ma i nie było czegoś takiego. Z 3 na początku są modele od 301 do 308. Może masz na myśli 307?

  #5066
  Dudek89
  Członek

  Znalazłem!!!
  Spójrz Kris na stronę http://www.jamulamusic.com.pl
  Jednak dobrze słyszałem.

  #5058
  sesar
  Członek

  Takie brzmienie to może też być kwestia ustnika. i to nawet w dużej części!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?