głowa?? ;)

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #4442
  mactr
  Członek

  Cześć!

  Wg mnie – stój sobie jak Ci wygodnie :). Niby są jakieś tam zasady odnośnie prawidłowej postawy z trąbką, ale… patrząc czasami na Nakariakova, Wojtasika, Milesa 🙂 czy nawet nieraz Wyntona, odnoszę wrażenie, że te prawidła nadają się do rozbicia o kant d… :). Wiadomo, że granie z brodą przy klatce czy postawa z garbem są tak pożyteczne, jak jeżdżenie na rowerze bez siodełka, ale zasada jest chyba jedna – nic nie ma nienaturalnie i niepotrzebnie blokować strumienia powietrza z płuc aż do ustnika. Jeśli masz trąbę w podłogę a wymiatasz co Ci się podoba i do tego się nie męczysz, to sobie tak stój. Mnie się tak przynajmniej wydaje :). Nie polecałbym przesadnego „otwarcia”, czyli łokcie na chama uniesione, brody mocno w górze, bo to „ciągnie” trochę do tyłu (już się na tym przejechałem). A jak Ci się dobrze gra stojąc na jednej nodze to sobie tak graj :).
  Ustawienie żuchwy do postawy ma się wg mnie nijak – możesz sobie przecież grać w podłogę z dolną szczęką wysuniętą.

  Pozdrawiam!

  #4443
  Radekss
  Członek

  Postawa powinna być taka aby grało Ci się swobodnie. Sam musisz to wyczuć choć na początku staraj się być wyprostowany i graj na lekko ugiętych kolanach. Ważny jest luz. Staraj się aby Twoja postawa podczas ćwiczenia byłą jednakowa. Występ to co innego. błędem też jest machanie rurą przy ćwiczeniu i gestykulowanie ciałem.
  Podkreślam że należy odróżnić ćwiczenie od występu:)

  pozdrawiam 🙂

  #4440
  michas2005
  Participant

  Jaka ma być postawa w grze na trąbcę prosta jak igła czy moze lekko pochlona?? Jedni mowia tak drudzy tak?? mozliwe ze chodzi o cofniecei szczeki gdy szczeka jest cofnieta to wtedy trąbka ma byc skierowana do dołu ?? SAM już nie wim prosze o pomoc!? 😕

  POZDRAWIAM 😎

  #4445
  michas2005
  Participant

  Wygodnie mi stać lekko do dołu skierować czarę ale nauczyciel twierdzi, że jak stanę prosto trąbę uniosę to jest lepszy dźwięk.
  Niby matrc masz racje patrząc na tych najlepszych. A z drugiej strony jak podniosę tak wysoko jak to mówisz na chama to jestem spięty i po graniu.

  Jednak myśle, że trzeba po środku grać trochę tak trochę tak.

  POZDRAWIAM i dzieki za jakiekolwiek rady.!!!!

  😎 😆

  ———————LIFE’S BRUTAL!!!———————–

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?