Gdzie jest sznurek…

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 121 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #13743
  Tomaso
  Członek

  chyba zaczne grać na perkusji… 🙂

  #13744
  mactr
  Członek

  Witam!

  Powiem tak: pieprzyć takie granie! Ten koleś odegrał wersję Maynarda nutka w nutkę, to samo zrobił Arturo i pewnie inni wyścigowcy będą to dalej kopiować. Fajnie, że jest wysoko i szybko, ale… gdzie tu muzyka? Oczywiście chciałbym posiadać takie umiejętności (zawsze się mogą przydać i sprzedać), ale nie dajmy się zwariować – wysoko nie znaczy ” z artyzmem”. U większości wymiataczy powyżej g3 kończy się muzyka, a zaczyna wyścig z samym sobą (pomijam big bandy i kilkanaście przepięknych stratosferycznych wykonań).
  Strasznie lubię np. takiego Sandovala i jestem pełen podziwu i szacunku dla pracy, która włożył w to, żeby dojść do takiego poziomu, ale za to, co robi z niektórymi kawałkami zasługuje facet na sznurek właśnie :).
  Druga sprawa – nie ma się co łamać, takie góry (z takim „luzem”) pociskają tylko wybrańcy. Nie pomogą płytkie ustniki i godziny rycia. Większość z nas nigdy nie zagra tak wysoko i dobrze – unikniemy w ten sposób konkursów „kto wyżej i szybciej”. Muzyka to nie jest sport jakiś, cholera jasna… :).

  Pozdrawiam!

  #13745
  Adam
  Participant

  Tacy ludzie też są na świecie potrzebni 🙂

  #13746
  Student
  Członek

  Cześć!

  Wow!!! 😮 pierwsze słowa jakie wydobyłem z siebie kiedy zobaczylem ten filmik i usłyszałem jak ten gość gra…… w pewnym momencie pomyślałem, że facet chyba gra z playback’u ponieważ nie widać po nim nawet odrobiny wysiłku który wkłada w wydobycie tych między galaktycznych dźwięków.
  Nie ma sie nawet co tu za wiele zastanawiać ponieważ jeśli ktoś wychodzi na scene, aby wykonać tego typu utwór z tak maksymalnie wyśrubowaną i wirtuozowską partią trąbki to z założenia chce cały nacisk swojego grania przenieść na pokazanie swojego mistrzostwa w opanowania instrumentu. Przecież on nie wskakuje do oktawy 4-ro kreślnej, żeby komuś pokazać swoją liryczną śpiewnośc dźwieku i arcymuzykalną kantylene tylko po żeby powiedzieć ludzią i pokazać:

  „hej, patrzcie gram do c 4 z taką łatwością jak Maynard, Sandoval. Oni wcalenie nie są jedyni, ja też jestem jednym z nich”

  Muzyka powinna być wszędzie ale można utwory podzielić na dwie kategorie.
  1) Popisowe
  2) oraz popisowe oparte o dużą muzykalność grającego.

  Dlatego uważam, że w tego typu utworach przede wszystkim chodzi o pokazanie tylko i wyłącznie niemal „sztuczek cyrkowych” i jakby nie patrzeć znakomitego rzemiosła.

  Zgadzam, że z Adamem jak najbardziej. Tacy ludzie też są potrzebni bo robią niesamowite wrażenie! bo nie ma chyba człowieka który po zobaczeniu mistrzostwa tego trębacza nie powie: ” Ale ten facet gra góre! ” i………..właśnie taki cel chciał osiągnąc nasz dzisiejszy wykonawca. Obawiam się, że cel osiągną 😀

  A tak zupełnie odemnie……..chciałbym tak grać góre 🙂

  #13747
  tofik
  Członek

  ten klient gra z maynardem…:)

  #13748
  Blues
  Członek

  A jak myślicie, dla czego puzoniści, waltorniści czy tubiści nie prześcigają się kto gra wyżej??
  (A może ścigają się tylko nigdy o tym nie słyszałem…)

  #13741
  MarcinW
  Członek

  znacie tytuł tego utworu?? bo ja to znam tylko z płyty Arturo Sandovala „Trumpet Evolution”, ale tam to jest zatytułowane po prostu „Maynard Ferguson”…

  #13740
  dr.marcin1
  Członek

  Tak na prawdę to każdy może grać taką górę i nie wymaga to jakiejś kosmicznej formy,to jest trick zadęciowy.Niestety mało jest osób które chcą tak uczyć gry na trąbce.A przecież mając większą skalę można lepiej muzkę wyrazić,gra się łatwiej i przyjemniej.Wcale nie trzeba tak piszczeć na okrągło,ale wtedy kiedy jest to potrzebne,każdemu by się przydało.W naszym pięknym kraju jeszcze nikt nie uczy jak to robić więc nie ma się czemu dziwić,że jest jak jest,chociaż sytuacja powoli się zmienia.U nas wszyscy są w szoku,jak tak można grać górę podczas gdy są miejsca na tej planecie gdzie takie granie jest normą i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.Pozdrawiam wszystkich.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 121 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?