Dziwna skala

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #10750
  tutuku
  Członek

  posluchaj sobie jaka ma skale mariah carey to uwierzysz ze to mozliwe

  #10755
  Blues
  Członek

  No, to żeś mi szczegółowo sprawę opisał… 😛 😀
  No ale co?? Że niby ona wyciąga do c5, czy może „tylko” do c4, ale za to zchodzi w dół tak jak tenor do c małego??

  #10751
  tutuku
  Członek

  Nie wiem w którym kierunku Willas miała rozwiniętą skalę (może w oba), Carey potrafi zaśpiewać bardzo wysoko ale to wcale nie jest dziwne – po prostu ktoś ma niesamowitą skalę i tyle…nie wiem co w tym dziwnego i niemożliwego….

  #10754
  Blues
  Członek

  No nie wiem, czy to nie jest dziwne… Ludzie pracują latami, żeby rozwinąć skalę i opanowują średnio 2 do 2,5 oktawy i mimo, że nie jestem jakimś tam specjalistą, to wydaje mi się, że 4 oktawy to lekka przesada i raczej niemożliwe, a na pewno nie jest to normalne i może wogóle na porządku dziennym. Jeśli to prawda (chociaż w to nie wierzę, ale nie wykluczam), to babka jest chyba the best pod tym względem na świecie.

  P.S.
  Jakby ktoś miał jakieś nagranie Willas, w którym słychać jakieś kosmiczne(pod względem wysokości)dźwięki, to bardzo poproszę na maila blues88@o2.pl

  Pozdr 🙂

  #10749
  mactr
  Członek

  Witam!

  Jeśli chodzi o skalę głosu to bardzo polecam pana, który nazywa się Al Jarreau. Gwiazda wielkiego formatu (żywa legenda, najlepszy na świecie pop!), ale w Polsce jakoś nigdy nie został szczególnie zauważony. Wracając do tematu – nie liczyłem, ile facet ma oktaw, ale radzę obejrzec jakieś DVD lub posłuchac jakiejś płytki z lat 80. Wspaniałe możliwości w wykorzystywaniu skali, barwy i do tego jaka muzyka!

  Pozdrawiam!

  #10752
  tutuku
  Członek

  przecież to jest dokładnie jak na trąbce…niektórzy pracują latami i mają skale tak na niecałe 3 oktawy a niektórzy mają skale jak fortepian…i tak samo jak w przypadku wokalistów, tak u nas myślę że to są efekty ciężkiej pracy, ale mimo wszystko, na bazie wrodzonych możliwości a czasem geniuszu.

  #10756
  relenka13
  Członek

  Dla mnie to jest możliwe, gdyż ja mam 14 lat, prawie 15 i też mam 4 oktawy skali mojego głosu. Prawdopodobnie z mojego doświadczenia wynika iz ona poprostu nieużywa dźwięków skrajnych jej skali (ja również). Zdaje się, że ona ma skale c-c4.
  Nie wiem co tu takiego dziwnego…

  #10747
  Blues
  Członek

  Słuchajcie, przeczytałem w paru miejscach, że niejaka znana wszystkim Wioletta Willas ma skalę głosu 4 oktawy 😮 Mi się to osobiście wydaje niemożliwe, no bo przecież normalny nienajgorszy wokalista ma ok. 2 oktaw, sopran koloraturowy niepełne 3, ale żeby 4…?? Nie chodzi już o to czy komuś się podobe jak ona śpiewa, czy nie podoba, ale przecież to niemożliwe, żeby mieć 4 oktawy skali…
  I tu się zwracam z prośbą do kogoś kto ma może większą niż ja wiedzę w temacie skali jej głosu i wogóle możliwości człowieka.
  Czy to jest w ogóle wykonalne, zakładając choćby nawet, że jest obdarzona wybitną skalą, no ale 4 oktawy… 😕 Mi to „trochę” wygląda na ściemę, a co wy o tym sądzicie??

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?