Do Pana Sołdrzyńskiego i innych Brasowiczów

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 9 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #13608
  jarekq
  Członek

  chłopie!! „ten ustnik dla profesionalistów”. wg. mnie jesli ci sie fajnie na nim gra i ci siedzi wrzystko to mozesz na nim grac. nigdy nie słyszalem o ustniku dla profesionalistów. o pozłacaniach słyszałem ze nie to ze sie zmieni i wtedy zle usta reaguja tylko poprostu usta moga reagowac zle na złoto. pozdrawiam

  #13611
  DrC4
  Członek

  Im szlachetniejszy metal, tym mniejsza szansa na niekorzystną reakcję ze strony organizmu. Złoto w przeciwieństwie do srebra nie jest materiałem porowatym, przez co lepiej utrzymuje wilgoć na ustach i jest trwalsze. Jest też bardziej miękkie – lepiej „leży” na ustach.
  Pozdrawiam,
  DrC4

  #13609
  mactr
  Członek

  Witam!

  Podpisuję się pod tym, co napisał przedmówca. Nie ma ustników dla zawodowców. Jak Ci leży super-płytki, to graj na takim; jeśli ustnik-wiadro, to wybierz taki. Co innego gdybyś chciał uczyć się od podstaw na wiadrze, to już byłby jakiś problem.
  Druga sprawa: usta nie zareagują z powodu zmiany koloru, ale zareagują kiedy jesteś po prostu uczulony na jakiś składnik „złotego” pokrycia.
  Jeśli chodzi o porównanie obu ustników – nie ma lepszych i gorszych w ogóle. Można nawet powiedzieć, że Polmuz nie jest pod żadnym względem gorszy od Monette. Jak ktoś na polskim ustniku ma skalę 4 oktaw i może grać cały dzień w dynamice fffff, to jest ok i nie powinien nawet myśleć o innym sprzęcie :).
  Jak masz możliwość, to pograj sobie parę dni na tym i na tym. Krzywdy sobie nie zrobisz raczej, a będziesz miał pełny obraz.

  W ogóle to polecam Bachy :).

  Pozdrawiam i zapraszam do urn :)!

  #13614
  jarenty
  Członek

  Bacha ustniki według mnie nie brzmią….. w sumie przyznaje racje… jeśli dobrze leży dobrze sie gra… Słyszałem opinię ze jeśli się jeszcze rozwijam.. to nie powinienem grac na ustnikach dla profesjonalistów ale nie do końca się z tym zgadzam… chłopaki macie racje… Nie chodziło mi kolor tylko właśnie o te składniki o których napisałeś… = może wystąpić wysypka itp. Ale kondycja, czy to prawda ze mięśnie kondycyjnie dłużej wytrzymują na złotych ustnikach??? 🙂

  #13615
  jarenty
  Członek

  Dzięki! a Ty grasz na złotym ustniku? Pozdrawiam 🙂

  #13612
  DrC4
  Członek

  jarenty,
  jeśi chodzi o ustnik na którym gram, to do trąbki Bb używam Monette stc-3 B1-2 (throat 12).
  DrC4

  #13610
  arek72
  Członek

  Pytanie conjmniej dziwne. Kto ci powiedział o tym ustniku dla profesjonalistów ? Pewnie jakiś „profesjonalista”. Właśnie mało kto gra na ustnikach YAMAHA. Skoro bach ci nie brzmi to trudno, te ustniki są najbardziej wymagające w stosunku do wykonawcy i może dlatego. Nie pytaj nikogo o zdanie, tylko bierz ustnik który ci pasuje i ćwicz, a co do złotego czy srebrnego ? Jeżeli jesteś uczulony na złoto to już nic ci nie pomoże chyba że platyna. Złoto to metal najmniej uczulającu jaki zna świat. Pozdrawiam.

  #13606
  jarenty
  Członek

  Zastanawiam sie nad zmianą ustnika, myślę o ustniku Yamahy 16 C 4-G P ale słyszałem ze tego typu ustnik jest już dla zawodowców…. myślę również o Denis Wicku.. 5882… nie wiem który Byłby lepszy… . kolejny problem: pozłacany czy nie… podobno jeśli gra sie na srebrnym i nastąpi zmiana na pozłacany to usta mogą źle na to zareagować…. Czy to prawda że na pozłacanym ustniku wytrzymujemy kondycyjnie dłużej??????????????? 😛 😛

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?