Czy to coś warte?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 13 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #5200
  Debosch
  Członek

  Po mojemu to zdecydowanie lepiej kupić coś używanego „normalnej” firmy, bo te trąbki to tylko ładnie wyglądają – z graniem gorzej. Konkretnie to Ever Play, bo reszty nawet nie widziałem.
  Było już kilka podobnych tematów o kupnie nowej niedrogiej trąbki więc proponuje przejżeć archiwum 😉
  Sam jestem ciekaw jak gra Gatsby… 😎
  Pozdrawiam!

  #5201
  Adam
  Participant

  Większość takich instrumentów to produkty „Made in India”

  Wystarczy wejść na http://www.ebay.com i popatrzeć jak tanio można kupić np: trąbkę piccolo ( ok 150 – 300 $ ) … tylko po co inwestować w instrument, który zamiast dźwięków f – a – c zagra f – a – cis (oczywiście w najlepszym wypadku)

  Tak jak powiedział Debosch [quote]lepiej kupić coś używanego „normalnej” firmy…[/quote]

  #5202
  zjacek
  Participant

  No jasne, jasne, jednak zasugerowałem się Twoim, Adamie, postem z innego miejsca, w którym proponujesz [quote]nie lada wynalazek 'firmy Krzak”, który powinien sprawić wiele radości za niewielkie pieniądze około 600zł.[/quote] ale rozumiem, że to raczej rada dla kogoś, kto zupełnie, ale to zupełnie nie miał wcześniej nic wspólnego z trąbieniem. Dla mnie różnica pomiędzy f-a-c a f-a-cis jest już raczej wyczuwalna 😀 Słowem: potwierdziliście moje jakieś tam dumania, dzięki.
  Pozdrawiam

  #5203
  Adam
  Participant

  Troszkę urwałeś cytat z całego kontekstu wypowiedzi…

  Napisałem wcześniej że trąbkę firmy „krzak” mozna nabyć w sklepie (w tym konkretnym przypadku) Gama w Gdańsku.
  Od czasu do czasu tam zaglądam z ciekawości. Kiedyś pomogłem kupić koledze trąbkę własnie takiej egzotycznej firmy, której nazwy nie jestem w stanie zapamiętać.
  Akurat na przykładzie tego sklepu mogę powiedzieć że asortyment tam sprzedawany jest na pewnym poziomie – wystarczającym do grania amatorksko.

  W przypadku trąbek jeszcze dziwniejszych firm pojawiających się na allegro / ebay-u Jestem bardziej sceptycznie nastawiony.
  „Te dziwne instrumenty wdzierają się na nasz rynek jak odzież z krajów Azji” 😆

  PS. Gdy czytam na allegro opis cyt: „Trąbka w tonacji Bb” przychodzi mi na myśl zapytanie – Czy jest to trąbka grająca tylko w 1 tonacji 😮
  Nie obrażając nikogo stwierdzam że brak znajomości podstawowych określeń muzycznych dyskwalifikuje takich sprzedawców na starcie.

  #5204
  Zantetsu
  Członek

  a czy jest możliwośc dostania w tym przedziale cenowym trąbki, która nie spaczy mi techniki i będzie dobrze stroic? Dźwięk narazie nie jest istotny.

  #5205
  Debosch
  Członek

  Coś z tego np.:
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68672126
  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68930261

  W granicy 1000plnów
  Tylko żeby kupić to wypadałoby najpierw pojechać i sprawdzić w jakim stanie są tloczki i jak stroi.
  Bywają przecież np. na allegro też Bachy.
  Teraz są fajne ceny za nowe Yamahy, ale to już raczej większa kasa…
  Napewno coś się wybierze – czasem wystarczy poczekać 🙂

  #5206
  Student
  Członek

  Musze powiedzieć ,ze mój znajomy kupił trąbke własnie na allegro frimy STAG za około 530 zl. Powiem szczerze, ze miałem ją w reku przez 10 minut pograłem pare dzwieków i…juz gdzies o tym pisalem ale moje odczucia były bardzo pozytywne. Jak za taki instrument to chyba warto. Sądzę, że trabka firmy STAG jest porównywalna jak nawet…lepsza! od standardowej Yamahy.Yamaha z seri I kosztuje około 1800 zl. Ja osobiście zakupił bym wtedy STAGa bo jest duzzzo tańszy a gra podobnie. W tym Stagu ku moijemu zaskoczeniu tłoki chodziły bardzo ładnie. „Biły” Yamahe na głowe.
  Tak jak napisalem , grałem na trabce firmy STAG i polecam ten instrument na poczatek nauki.Warto !
  Co do tych innych egzotycznych wynalazków…to kiedyś w sklepie muzycznym grałem na takiej trabce piccolo za ok.2000 nowa!. Przyznam, że …ta trabka dobrze nadawała by się do grania trójdźwieków zmniejszonych 😀 tragedia…
  Pozdrawiam

  #5207
  Sandowal
  Członek

  w ostatnich 3 latach weszło na rynek strasznie dużo firm produkujacych instrumety muzyczne. niektóre nadaja sie tylko do powieszenia na scianie nad łóżkiem, a czasami nawet to jest niebezbieczne bo może jakiś spaw puścić, ale mniejsza o to. na poczatek grania jest dobre wszystko co wygląda jak trąbka. za moich czasów na początek gry była dobra firma Amati kosztowała max do 600zł jak ktoś się rozmyslił po 2 latach grania to nie miał problemu sprzedać, a teraz małe dzieci zaczynające grać maja lepsze trąbki niż my kilka lat temu gdy zaczynaliśmy naszą edukacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?