cWICZNIE NA RANCIE KONTROLNYM….

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #3995
  mkrol
  Członek

  Ja nie posiadam takiego gadżetu, ale mój kolega puzonista używago namiętnie i bardzo go sobie zachwala. Mówi, że bardzo jest pomocny gdy nie ma za duzo czasu by się rozegrac to gra na nim przez kilka minut i to przyspiesza rozgrzanie się mięśni warg (musze dodac , że on z tym chyba wszędzię chodzi:P)

  Będąc w DusznikachZdroju na warsztatach, zauwazyłem, że prof. Cecocho używał go głównie w cwiczeniach mających na celu zmianę ansazt’u (bądz zadęcia, ale badziej chodzi tu o miejsce w którym przykłada sie ustnik) i do owej kontroli na przykład tego czy przy ataku dźwięku jezyk nie wychodzi za wargi.

  Nie uzywam i nie posiadam ringu – uwazam, że nie bardzo jest mi potrzebny, jakos zyję bez niego 🙂 Tez jestem ciekawy jak on pomaga muzykom regularnie z niego korzystającym.

  #3996
  mark
  Członek

  Przeważnie są troszkę większe niż ustniki do grania, przez co trochę inaczej układają się usta. Nadaje się do rozgrzewki ale przede wszystkim służy do pomocy w ocenie prawidłowego układania ust itp.
  Co do rozgrzewki bez trąby, to lepiej robić to z samym ustnikiem.

  #3997
  michas2005
  Participant

  co to takiego ??????
  🙁

  #3998
  Tomaso
  Członek

  ja też na nim nie gram, chociaż czasami kontroluję za jego pomocą ułożenie ust. A co do rozgrywania na ustniku to trzeba pamiętać, że po ćwiczeniach na ustniku powinno się powtórzyć to samo na trąbie
  (o ile jest to wykonywalne oczywiście 😀 )

  #3999
  jazzman
  Członek

  Witajcie!
  Ja posiadam rant…i korzystam z niego sporadycznie… mój nauczyciel też ma i chyba nigdy z niego nie korzystał…on mówi że gra na samych wargach np. w czasie jazdy samochodem…
  więc w drodze do szkoły w jakimś stopniu jest rozegrany….

  Pozdrowinia i zachęcam do ćwiczenia na wargach Jazzman

  #3992
  Roberth
  Członek

  witam jakie macie sposoby cwiczenia na rancie kontrolnym i ile na tym grywacie … prosze o odpowiedz
  Dzieki:)

  #4000
  barteq_bm
  Członek

  witam,
  ja natomiast nie polecam grania na samych ustach a bardzo chwale sobie ten właśnie rant kontrolny (u nas zwany rimem ;)). Według mnie lepiej pograć chwilkę na tym „urządzeniu ;)” bo mamy jakieś oparcie dla ust, a tak jest przecież gdy weźmiemy ustnik i gramy na trąbce. Ja np. potrafię na samych ustach zagrać ale wtedy inaczej jakoś mi się usta układają i bardziej mi się wszystkie mięśnie twarzy napinają niż gdy gram np. na samym ustniku. To już chyba nasz wybór jaki sposób ćwiczenia wybieramy bo jest ich niemało.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?