Begginer’s question’s + aparat na zęby :P

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 20 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #2909
  Adam
  Participant

  Hej!

  Teoria zawsze może się przydać. W skład tej wiedzy wchodzi przecież znajomość nut, harmonii, zasad muzyki i historii, to wszystko przydaje się w późniejszym graniu. Jednak historia zna takie przypadki gdzie osoby przeważnie (tzw. samouki) grają naprawde nieźle a niekiedy doskonale bez wiedzy książkowej. Wszystko zależy od Ciebie.

  Co do aparatu – o ile się nie myle to w swojej budowie ma śróbki, które są umieszczane na zębach. Musisz wiedzieć że podczas grania na trąbce powstaje pewnego rodzaju nacisk ustnika na usta (mięśnie ust, warg etc.) tym samym na zęby. Może to uszkodzić Twoj aparat lub co gorsza wargi, chyba że są jakieś inne bardziej wymyślne urządzenia :-D.

  Jeśli chodzi o intuicyjność to z czasem zamienia się w rutyne (wszystko zależy od praktyki)

  #2910
  Student
  Członek

  Jeśli chodzi o aparat na zęby to…niestety ale muszę Cie zmartwić. Gra z tym urządzeniem na zebach bardzo ale to bardzo przeszkadza w grze na trąbce. Sam aparat moze i nawet by nie przeszkadzał ale własnie te druciki i śróbki. Bedą one bardzo raniły Twoja wargi generalnie…samo noszenie aparatu i tak wystarczająco rani wargi a co dopiero kiedy dociśniesz je jeszcze za pomocą ustnika do zębów…bedzie bolało. Co prawda jest taki wosk który się przykleja na te druciki ale on tylko powoduje ,ze wargi nie bedą tak się ocierać o aparat. Generalnie chyba bedą jednak problemy z noszeniem aparatu i grze ba trąbce.

  Pozdrawiam

  #2911
  Toka
  Członek

  Stało się – drogą kupna nabyłem jakże świetną trąbkę firmy Velton xD. Pani w „Gamie” była bardzo miła i wszystko dokładnie mi wyjaśniła. Jestem w trakcie poszukiwania nauczyciela (koleżanka w muzycznej się tym zajmie), a na razie po prostu bawię się z ustnikiem i ćwiczę wargi. I teraz pytanie – czy są na ustnik jakieś określone ćwiczenia? Do tej pory po prostu sobie popyrkiwałem (i właśnie to czynię),ale chciałbym się dowiedzieć,czy są jakieś konkretne elementy,które mógłbym przećwiczyć? Z tego co słyszałem,w szkole muzycznej przez pierwsze dwa miesiące gra się na samym ustniku…?

  #2912
  Muzyk1
  Członek

  Niestety nie ma konkretnych ćwiczeń w grze na ustniku. lecz ważnym elementem nie jest granie odrazu na samym ustniku. Tylko zadęcie. Ktoś musi ci je ustawić. I powinna być to osoba która ma o tym już jakieś pojęcie. Bo jak będzie to ktoś kto nie ma o tym pojęcia albo jest mało doświadczony w tych sprawach może to jedynie się źle zakończyć dla ciebie. Nie chce cie tu straszyć,ale jedynie uprzedzić przed złymi konsekwencjami. I popieram moich poprzedników, troszeczke ćwiczeń i teorii też trzeba poznać:)

  #2913
  Toka
  Członek

  oj,w takim razie odstawiam na razie ustnik – zaczekam na nauczyciela. Nie chciałbym na samym początku nabrać złych nawyków 😮

  #2914
  Adam
  Participant

  [quote]
  Muzyk1 napisał(a):
  Niestety nie ma konkretnych ćwiczeń w grze na ustniku…[/quote]

  Jest taka książeczka:
  James Thompson – The buzzing book (Complete method) + 2CD

  Książka zawiera wiele ćwiczeń do grania na ustniku oraz trąbce lub innym insrumencie (puzon, tuba, waltornia).
  Do książki dołączone są 2 plyty CD, które mają na celu pomoc w utrzymaniu odpowiedniego tempa/pulsu poszczególnych ćwiczeń jak i zachowanie wysokości dźwięku. (Swoisty akompaniament dla grania na samym ustniku)

  #2915
  klonpiotr
  Członek

  a czy tak książeczka jest w języku polskim? z chęcią bym sobie poczytał.

  #2916
  Muzyk1
  Członek

  Oj, no to jeśli jest taka książka to bardzo przepraszam:)

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 20 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?