Antydocisk

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #3563
  Sandowal
  Członek

  kup sobie adapter anty dociskowy do trąbki , puzonu lub waltorni.
  Z pomocą tego adaptera regulacji ulega siła ucisku na usta. Ucisk można regulować (zgodnie z możliwościami grającego) stopniowo. W przypadku zbyt dużego ucisku powietrze wydostaje się specjalnymi otworami urządzenia. Przy częstszym stosowaniu adapter nabiera znaczenia jako „antydociskowy”.

  #3562
  danian
  Członek

  No wlasnie juz mam antydocisk, tylko chodzi mi o to, jak mam z nim cwiczyc, czy sa jakies specjalne cwiczenia, czy mam jakoś ukladać usta inaczej, bardziej do srodka, czy jak …??

  #3564
  Blues
  Członek

  Ja tam nigdym nie miałem wogóle styczności z antydociskiem, więc proponuje jeszcze popytać… Ale jak na mój gust, wnioskując z tego co już wcześniej pisali o tym ludzie na forum,(tak mi się przynajmniej wydaje) to antydocisk nie jest po to, żeby kombinować coś z ustami, tylko, żeby sobie właśnie wyrobić jak najbardziej naturalne i rozluźnione zadęcie… Więc mój wydedukowany wniosek jest taki, żeby nie kombinować, tylko wziąć porządny, poprawny oddech i poprostu trąbić, aż zacznie wychodzić…
  (Jeśli coś nie tak to proszę mnie poprawiać)

  Dobranoc 😀

  #3559
  danian
  Członek

  Czy może mi ktoś poradzić jak ćwiczyć z antydociskiem i czy przynosi on jakieś efekty ??
  Byłbym wdzięczny, bo nie wiem, jak się zabrać… 😕

  #3565
  Rech
  Participant

  na antyodcisku najlepiej grac po prostu długie dźwięki. przynajmniej tak twierdzi mój prof. 🙂 po chromatyce powinno sie grać do jak największych wysokości. ale można łatwo zepsuć sobie zadęcię, więc nie należy ćwiczyć tego więcej niż 5-10 minut dziennie

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?