Odp: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP, Krynica 2011

#8157
getzen
Członek

Tak patrze na wyniki regionalnych przeglądów i stwierdzam że różnica 0.5 lub 1 pkt pomiędzy orkiestrami, to żadna różnica i lecąc palcem w dół po liście nie wiem w którym miejscu zatrzymać i powiedzieć: Ci mają szansę na 1 miejsce. Czy oprócz pierwszej trójki zaliczyć do grona faworytów Dobrynin, Koło, a może jeszcze Wręczycę Wielką? Bo w końcu ogólnopolski konkurs to inny program, inne nastawienie i rok ciężkiej pracy.

Rażą mnie tylko te pomówienia, że inne orkiestry to mają w składzie pół filharmonii. Zero konkretów, tylko takie: „wszędzie grają profesjonaliści, tylko u nas amatorzy”. Jak się czyta takie wpisy, to po prostu robi się człowiekowi żenua. Albo (jak dwa lata temu) po ogłoszeniu wyników, malowało się co niektórym zdziwko na twarzy „jak oni mogli zająć takie miejsce” a nawet nie byli na koncercie tej orkiestry. Nie nastawiać się, jechać zagrać swoje i cieszyć się swoim towarzystwem.

P.S. Jeżeli jakakolwiek orkiestra rzeczywiście wspomaga się płatnymi muzykami, to należy tylko współczuć, że tych pieniędzy nie przeznaczają na własny rozwój (zakup instrumentów, warsztaty), tylko na „zakup pucharu”.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?