Re: Regionalne przeglądy orkiestr dętych OSP

#7829
muzykOSP1
Członek

Witam
Chciałem zaprosić wszystkich zainteresowanych na Międzywojewódzki
Przegląd Orkiestr Dętych OSP do Buska Zdrój.
Podobna mają być tam dobre orkiestry, ma być również nowa orkiestra
która jeszcze nigdy nie startowała na międzywojewódzkim a dokładnie orkiestra z Hecznarowic
Słyszałem kilka opinii na temat tej orkiestry a nawet miałem okazję jej w tamtym roku posluchać
Cała rzecz w tym ze słyszałem opinie na temat tej orkiestry z kilku pewnych źdódeł i nie były one zbyt pozytywne.
Dlaczego? Otórz z informacji jakich się dowiedziałem orkiestra ta liczy ok 15 osób
natomiast na przegląd wychodzi w składzie 45-50 osobowym. Tak nie pomyliłem się 45-50 osób.
Z przykrością muszę stwierdzić ze te ok 30 osób są to muzycy dobrani z innych orkiestr a
właściwie jednej czyli laureatki zeszłorocznego ogólnopolskiego czyli Wilamowic. Rozumiem ze każda orkiestra dobiera
20% dobranych muzyków jeszcze jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować ale 200% to już chyba lekka przesada.
Nie mogę również zapomnieć ze w orkiestrze z Hecznarowic są pozbierani również muzycy z Pisarzowic(sąsiedniej wsi czy jakos tak)
Moim skromnym zdaniem nie powinno być takiej sytuacji ze orkiestra która do tej pory można
powiedzieć praktycznie nie istniałą zbiera bosie muzyków z innych orkiestr i konkuruje z orkiestrami
które cały rok pracowały aby się jak najlepiej zaprezentować. Moim zdaniem komisja oceniająca powinna jakoś sprawdzić
muzyków którzy występują i w razie czego wyciągnąć jakies konsekwencje.
Jesli nie wierzycie ze mają tyle pozbieranych osób z innych orkiestr to zapraszam 8 czerwca
czyli w najbliższą niedzielę do Buska Zdrój i sami się przekonajcie i ocencie czy to jest takie całkiem uczciwe.
Jeszcze w ramach wyjasnienia ja nie mam nic przeciwko dobieranu muzyków ale są pewne granice
20% ok ale 200% to gróba przesada.
Co Wy o tym myślicie?

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?