Re: Orkiestra wojskowa

#7733
barteq_bm
Członek

Krzaku,
Już w wieku 7 lat można zacząć sześcioletnią szkołę muzyczną I st (tyle mają chyba dzieci zaczynające szkołę podstawową). Najlepiej zacząć jak najwcześniej, bo jest wtedy więcej czasu by dojrzeć muzycznie i poprostu się z muzyką oswoić. A do ilu? chyba do póku jej nie skończysz. Wiadomo, że raczej nikt nie będzie chciał nowego ucznia w wieku np 19 lat do szkoły I czy nawet II st bo po prostu jest on już chyba za stary i taka osoba powinna już zacząć niedługo studia i będą woleli przyjąć na to miejsce 12sto latka. Są jednak oczywiście wyjątki.
Ja np zacząłem edukacje muzyczną dopiero w wieku 13 lat. Jak miałem 12 lat dopiero z grubsza dowiedziałem się co to jest trąbka i zacząłęm się uczyć tak sam praktycznie co mi nie wyszło na dobre. W szkole muzycznej od początku uczyłem się wszystkiego łącznie z trzymaniem instrumentu. Obecnie mam 17 i jestem w III kl szkoły II st. (I tak jestem opóźniony 2 lata :/) Tak więc nie trzeba skończyć I st by można było uczyć się w II st. a szkoła muzyczna II st trwa 6 lat. Więc jeśli chcemy skończyć IIst i zdać w tym samym czasie maturę najlepiej zacząć go w wieku 13-14 lat. (Ja zacząłem mając skończone 15 lat, więc tak na prawdę na naukę chyba nigdy nie jest za późno jeśli na prawdę zależy nam na tym.)
Najlepiej jednak jak najwcześniej zacząć swoją przygodę z muzyką w szkole muzycznej, bo w samej orkiestrze dętej na prawdę trudno jest dojrzeć muzycznie (wiem to z własnego doświadczenia bo właśnie zaczynałem w orkiestrze OSP). A w szkole muzycznej nie tylko gramy (w naszym wypadku na trąbce), ale uczymy się również innych przedniotów takich jak np: kształcenie słuchu, zasady muzyki, harmonia czy historia muzyki i niestety fortepian obowiązujący. Wiadomości zdobyte na tych zajęciach na prawdę się później przydają. Niestety nic nas chyba lepiej nie nauczy podstaw związanych z muzyką niż szkoła muzyczna.
Ale się wychwaliłem chociaż nie mam jeszcze za bardzo czym 😀
Przepraszam, że aż za bardzo odbiegłem od tematu ale jak widać niektórzy potrzebują pewnych informacji.
Pozdrawiam,
Bartek

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?