Re: zmiana ustnika

#6904
mactr
Członek

Witam!

Rzeczywiście, 1C rządzi – najlepszy ustnik dla każdego trębacza 🙂 (oczywiście to żart).

Nawiasem mówiąc, zastanowiła mnie opinia Michasia: „Dla zawodowców polecam Bacha 2c i 1c”.
A dlaczego akurat te dwa rozmiary i firma :)? Na np. Schilke piętnastce zawodowiec nie może grać.
A może to początkujący nie dadzą rady na 1C i 2C?
No więc oświadczam Ci Michale, że każdy może grać na rozmiarze (i firmie) jakie mu po prostu pasują. Wprawdzie istnieje teoria, żeby absolutnie początkujący nie ćwiczyli na zbyt dużych ustnikach, ale na dobrą sprawę tezę tę obali pierwszy lepszy uczeń z „większymi” wargami, który po prostu nie będzie mógł ich zmieścić w 7C.
Od innej strony: jest wielu zawodowych trębaczy, którzy śmigają na 7C, który jest nie wiadomo dlaczego uważany za ustnik dla początkujących.
To wszystko subiektywna sprawa, a i nie ma rozmiarów (i firm zresztą też) dla zawodowców.

Odnosząc się do wypowiedzi Roberta.
Mi po przesiadce z 7C na 1C (po drodze była też kiedyś Yamaszka i coś tam jeszcze :)) automatycznie dół „poszedł w dół” :), dźwięk rzeczywiście się troszkę powiększył. Być może to tylko siła autosugestii… 🙂
Faktem jednak jest, że przy „jedynce” zniwelowałem sobie nawyk rozciągania warg po przyłożeniu ustnika. Wargi mam „normalne” (chyba:)), ale może potrzebowałem większego otworu pomiędzy nimi, a 7C nie pozwalał na granie z takim ułożeniem.

Mimo, że to całkowicie subiektywna sprawa każdego, to polecam ten rozmiar – choćby do spróbowania, na paręnaście dni. Może komuś też coś tam zmieni na lepsze. Dla mnie ustnik bardzo wygodny, skala nie uciekła, chociaż już kombinuję, żeby skołować sobie 2 inne rozmiary i popróbować co nieco :).
Może będzie jeszcze lepiej? 🙂

Pozdrawiam!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?