Re: jaki ustnik dobrać jezeli ma sie duże wargi…jest jakaś prawidłowośc????

#6517
Adam
Participant

Witam!
Nie ma dokładnych wytycznych co do wielkości ustnika przy rozmiarze warg… „Pod” ustnikiem zachodzi 1000.000 różnych procesów, o których nie mamy pojecia i nawet najsłynniejsi teoretycy Świata nie maja dużego pojęcia o tym wszystkim co zachodzi na ustach i pod nimi. Zęby i ich ulożenie również odgrywaja znaczącą role w procesie wydobycia dżwięku.
Znam przypadki ludzi mjacych duże usta „jak brzegi od nocnika” 😆 , którzy potrafia gac na małych i płytkich ustnikach ale tak jak juz ktoś napisał to są wyjatki… Widziałem też osoby o bardzo wąskich ustach (małych) , którzy grali na dużych ustnikach (o dużej szerokości i głebokości)… Mówie w tym momęcie o muzykach profesionalnych pracujacych w orkiestrach.
Osobiście polecam szukanie i próbowanie jesli masz taką możliwość … Najlepiej pojechac do sklepu i sprobowac jak najwiecej wybrac taki, który najlepiej odpowiada może to ten ale może byc tak że po 2 tygodniach będzie się już źle grało. Najlepiej takie szukanie prowadzic z własnym nauczycielem żeby samemu nie przekombinować…

Pozdrawiam
Adam 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?