Re: Porównanie

Adam
Participant

[quote]
Marcin89 pisał(a)):
Dzięki za odpowiedzi 🙂 . Widzę, że wśród was dominuje Bach i Schilke . Nie pozostaje mi nic innego jak wybrać się do brasspointu i przetestować Bacha i Stomvi, bo z tego co widziałem na ich stronie właśnie te instrumenty mają. Niestety z tego co mówisz Adamie Schilke raczej nie przetestuje nigdzie, chyba że ty byś użyczył mi swój instrument 😉 . Jeszcze jedno pytanie, który z tych instrumentów wg. Was ma najjaśniejsze i lekkie brzmienie, a który pełne i ciemne?[/quote]

Z Stomvi radzę uwarzać na materiał… sam posiadałem Stomvi Classicę, kolega ma Stomvi Master BTS Es/D Złotą, a kolejny miał Stomvi Elite wszystkie z czasem miały odpryski na rurkach. Tworzyły się na rurkach pęcherzyki powietrza, które z czasem odpryskiwały całkowicie pokazując surową blachę… 🙁

Bach to była dobra firma gdy żył sam Vincent Bach, wystarczy popatrzeć na Amerykańskich trębaczy, którzy wysoko cenią instrumenty robione w Mt.Vernon NY. Obecnie te trabki osiągają ogromne ceny. Obecnie nawet nie wiadomo gdzie są produkowane trąbki Bacha 😕 Na zagranicznych forach piszą że produkcja w momencie strajku w fabryce USA została przeniesiona do Chin. Dlatego też instrumenty sprzedawane w Amerykańskich sklepach oznaczone PRE STRIKE są nieco droższe od „nowszych” niewiadomego pochodzenia.

Ciekawym podejściem do zakupu instrumentu jest to jaką wartość traci z biegiem czasu, http://www.eBay.com pokazuje ogromny spadek wartości w przypadku Bacha i Yamahy, co ciekawe mocno trzyma się Stomvi.

Tak czy inaczej pamiętaj aby wybrać instrument, który Tobie najlepiej odpowiada… bo to Ty będziesz na nim grał.

Co do brzmienia to kwestia indywidualna… Instrument tylko w 10% zmienia Twoją barwę.
Jeśli dasz każdą z Tych trąbek np: Ch. Bottiemu to on zawsze będzie brzmiał jak on 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?