Re: Czyszczenie trąbki posrebrzaniej

#6095
piotras_90
Członek

Witam!

używam mleczka SILVER POLISH (Yamahy) do swojej posrebrzanej trąbałki i muszę powiedzieć że jest bardzo dobre! po czyszczeniu na zewnątrz wystarczy wypolerować szmatką (tylko taką żeby nie rysowała – odradzam chusteczki higieniczne!) polecam szmatke yamahy która dołączona jest do trąbki (można ją oczywiście nabyć w sklepie muzycznym, albo po prostu skoczyć do najbliższego optyka i kupić ściereczkę do okularów – obie zrobione z tego samego materiału) po porządnym wypucowaniu trąbka błyszczy jak nowa co więcej preparat usuwa „czarne plamy” w miejscach gdzie ręka się najwięcej poci dotykając metalu (kupiłem ten preparat własnie ze względu na te czarne ohydstwo:p)
fakt, trza się troche napracowac żeby rura błyszczała, w każdym razie bardzo polecam mleczko do srebrnych instrumentów od Yamahy
zapłaciłem ok 30zł za 110ml

jeśli chodzi o wnetrze… hmm… uzywam… mydła:D takiego jakie jest na mydelniczce:P ciepła wode + mydło wlewam do rurek płucze… na koniec troche prysznicem żeby wyszły „zielone skarby” i ot prosze – trąbka jak nowa:D

pozdrawiam!

p.s. w sklepie widziałem jakies mleczko do czyszczenia wewnątrz instrumentu (od Yamahy naturalnie), nie wiem jak działa bo nie kupiłem… jakby ktoś używał to prosze o opinię

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?