Re: Cwicze na ustniku, jaką polecacie trąbkę na początek.

#5781
mactr
Członek

Witam!

Nie jestem za bardzo kompetentny, żeby udzielać takich rad, ale na początek… proponuję całkowite odstawienie ustnika. W tej chwili może Ci on przynieść więcej szkody niż pożytku. Po prostu nie można zaczynać nauki od grania na samym ustniku. Nawet nie wiesz jakie grasz dźwięki – no dobra jeśli nawet próbujesz grać do klawisza, to to jest bez sensu, bo dźwięki, które wydobywasz to raczej nie są „dźwięki”. Poza tym, nieświadome granie na ustniku bardzo „fajnie” obciąża wargi, nawet nie będziesz wiedział, kiedy sobie je elegancko sforsujesz. Wtedy nie pograsz sobie już na trąbie przez jakiś czas…
Nie wiem, może dopuszczalne jest tam na początek jakieś bzykanie, ale w bardzo niewielkich ilościach, no i wg jakiejś sensownej metody. I tylko pod okiem nauczyciela!
Inna sprawa – nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie sobie „wkręcisz” złe nawyki („zadęciowe”) po głupim jednym miesiącu chodzenia po domu i bzyczenia co popadnie.

Pozdrawiam!

PS

Co do instrumentu na początek i za rozsądna kasę – zawsze szkolne Bach-y, Yamaha od 2 do góry, może jakiś Getzen, Conn?
Jest na ten temat od cholery postów na forum – poszukaj!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?