Re: Kto gra na Yamaha 11B4

Student
Członek

Radekss napisał:
[quote]Tak na marginesie chce jeszcze powiedziec ze dosc ceniony profesor po prostu delikatnie dal do zrozumienia ze 11b4 yamahy to kicha :)[/quote]

Przyznam, że sprawa ustnika to bardzo indywidualna sprawa. Do tego stopnia indywidualna, że np: znam trębacza-filharmonika który gra na zwyklym jakimś starym ustniku polmuzie!!! gra na trąbce Bach stradivarius i wymiata na trąbce tak, że aż miło słuchac i patrzeć 🙂 ma świetną skale i ogoromny tłusty dźwiek. Powiedział mi ,ze w życiu nie oddał by tego polmuza. Jaki wniosek? Podejrzewam ,że dla wiekszości z nas ustnik polmuza nadawał by się tylko… jako stojąca ozdoba na pułce.

Mnie osobiście na Bachu 1 i 1/2 grało się fatalnie. Wcześniej grałem na 1 i 1/4 i pomyślalem, że przejde na coś mniejszego-troszke mniejszego. Tak też kupiłem Bacha 1 i 1/2. Po pół roku gry na tym ustniku sprzedałem go czym prędzej!.

Obecnie po wielu poszukiwaniach (Bach, Schilke,Yamaha, B&S) gram na ustniku JET-TONE i wiem, ze znalazłem dla siebie ustnik i nie mam zamiaru go zmieniać. Jest dla mnie świetny.

Nie należy się sugerować, że jeśli profesor gra na Bachu 1 i 1/2 to na tym samym ustniki mi będzie sie dobrze grało i koniecznie musze go kupić.
Najlepiej pograć na różnych ustnikach troche i samemu wybrać który będzie Tobie lepiej odpowiadał. Tym bardziej nie należy się pytać kolegów-„słuchaj powiedz mi czy na Bachu,Schilke, będzie mi się grało lepiej? „. To jest ściśle indywidualna i tylko indywidualna sprawa! Po prostu trzeba na danym ustniku sporo pograć.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?