Re: JAK DOBRZE ROZEGRAĆ NOWĄ TRABKĘ ?????

#4881
Anonim
Gość

Ale napiszcie co się zmienia w blaszanym instrumencie po takim rzekomym „rozegraniu”. Jakie fizyczne właściwości metalu ulegną zmianie i dlaczego? Odpowiem sam sobie: żadne, bo to są legendy. Każde środowisko ma takie swoje legendy. Można być świetnym muzykiem, ale niekoniecznie trzeba wiedzieć cokolwiek o fizyce i wtedy człowiek łatwo się nabiera na takie rzeczy, potem dochodzi autosugestia, że „rozegranie” trąbki rzeczywiście pomogło (a tak naprawdę grający przyzwyczaił się do nowego instrumentu, należałoby mówić o „rozegraniu” muzyka, nie instrumentu).

No ale warto przynajmniej wiedzieć jak powstaje dźwięk w instrumencie, na którym się gra i od czego zależy wysokość tego dźwięku.

Są instrumenty, które wymagają rozegrania (np. drewniany klarnet albo drewniany flet), ale dęte blaszane się do nich nie zaliczają. Nic się w nich nie zmienia na skutek grania, poza zbieraniem się brudu w środku i stopniowym zużyciem ruchomych części.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?