Odpowiedź: Ćwiczenia z ustnikiem

#4715
migdal
Członek

„Zuch chłopak” – dzięki! Zawsze wiedziałem, że nagrody najlepiej mobilizują do pracy 😉

powoli dochodzę do tego jak zachowuje się mój organizm i jak powinienem trzymać głowę, szczękę, szyję. Np zauważyłem, że dźwięk jest znacznie częściej 'dobry’ kiedy wysuwam żuchwę do przodu w głowę podnoszę trochę do góry, czuję wtedy jak płynie mi przez gardło powietrze. Zacząłem też ćwiczyć sam oddech, bo ostatnio bolało mnie gardło, więc chyba coś robiłem nie tak, może je zaciskałem? dmucham w kartkę papieru tak żeby utrzymała sie na ścianie, ale to jedyne ćwiczenie na oddech jakie znam, czy podpowiecie coś jeszcze?
Faktycznie jak mocniej wydycham powietrze (zacząłem nawet odczuwać zmęczenie przepony i mięśni tak jakby pod językiem) dźwięk z ustnika wychodzi wyższy, jednak jest wtedy też znacznie głośniejszy, od czego do zależy? Czy może od tego, że wydycham wtedy więcej powietrza? A żeby utrzymać tę samą głośność powinienem nauczyć się wydychać mocno powietrze ale ze stała jego ilością?
Jeśli chodzi o książkę Thompsona to niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć, ale na całe szczęscie jest na ten temat trochę filmików na youtube.
W kwestii instrumentu to na razie się nie spieszę, szukam i staram się znaleźć coś w graniach moich finansowych możliwości, ale odkąd mądrzej „ćwiczę” z ustnikiem, stwierdzam, ze na razie nie ma się co śpieszyć trąbką, bo wiele jeszcze przede mną pracy 🙂
pozdrawiam,
Migdał

edited:
qurq – dzięki za kolejny konkretny głos 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?