Odpowiedź: Ćwiczenia z ustnikiem

migdal
Członek

„Gram” raptem kilka dni, a ustnik ustawiony mam symetrycznie, po połowie przekroju na każdej z warg i na środku ust, zdaje się, że tak jest mi najwygodniej. Co do dlugich dźwięków to nie jestem w stanie utrzymać tego samego przez dłuższą chwilę i już właściwie po sekundzie następują jakieś fluktuacje wysokości. Z drugiej strony jestem w stanie pogrywać dźwięki prawie bez wydychania powietrza więc może te wahania wysokości przy długich dźwiękach biorą się z tego, że za szybko wypuszczam powietrze?
Bardzo ciężko idzie mi też modulowanie wysokości bez robienia uśmiechu, no i w sumie nie wiem jak powinien brzmieć ten ustnikowy dźwięk. Czasem wychodzi mi jazgoczący, przepełniony wysokimi składowymi harmonicznymi, nieprzyjemny. A czasem, choć rzadziej, o wiele bardziej ciepły i miły dla ucha, ale zdaje mi się, że wywoływany brdziej przez same wibracje ust, a nie powietrze, które staram się równomiernie wydychać. Nie wiem, który z tych efektów jest bardziej porządany.
A o graniu gam to na razie zapomnę ;p choć staram się pamiętać, że na ustniku można zagrać wszystkie dźwięki…
aha no i oczywiście uczę się sam, a z przyciskaniem ustnika walczę…
pozdrawiam!
Migdał

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?