Odpowiedź: Rozwój muzyczny :)

#4696
Student
Członek

Hej!

Morrav napisał:
[b]Wydaje mi się, że będę w stanie grać 1-2 godziny dziennie.[/b]

Odnośnie Twojego pytania.
1-2 godziny dziennie, to wystarczający czas na ćwiczenie. Jeśli wiesz o co chodzi w graniu na trąbce, to nie ma sensu, żebyś musiał ćwiczyć więcej.

[b]Moje pytanie jest takie: co po kolei przerabiać, tryle, podwójne/potrójne staccato? Jaki jest program nauki w klasie trąbki w PSM II stopnia (pytanie do absolwentów)[/b]

To jest pytanie z cyklu „co trzeba jeść na śniadanie? Chleb z szynką, czy jajecznice?”. Ćwicz sobie, co chcesz. Mogą to być melodie, gamy, a przede wszystkim utwory, które będziesz grał na ślubie. Masz dowolność. Jeśli chcesz poćwiczyć podówjne staccato, to zacznij czwiczyć. Jeśli uważasz, że potrzebujesz tryli wargowych ( nie znam, żadnego utwory na ślub, w którym taka umiejętność jest potrzebna), to poćwiczyć tryle wargowe. Masz dowolność, to TY decydujesz, czego potrzebujesz, a nie jakieś durne programy, które realizuje się w szkole muzycznej. Swoją drogą… do czego Ci jest on potrzebny?
Napisałeś, że masz szkołę Arbana – świetnie! W tej książce zawarte jest wszystko, co potrzebne jest do pełnego opanowania instrumentu. Ćwicz ćwiczenia w niej zawarte i SAM odczujesz poprawę gry na każdym poziomie.

Tak często wszyscy zapominamy, że to kompletnie nie ma znaczenia: co grasz, z jakiej książki ćwiczysz, co obecnie grasz. Liczy się tylko JAK!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?