Re: problem w graniu forte wysokich nutek i tych przy samym dole

#4337
dr.marcin1
Członek

Witaj arek72.Co do sposobów rozwiązywania problemów:ja się staram tutaj na forum przekonywać ludzi do pewnych uniwersalnych zasad,które moim zdaniem powinni stosować trębacze od folkloru,przez klasykę aż po rozrywkę i jazz.Owszem granie na suchych czy na mokrych ustach jest sprawą indywidualną,ale przecież o tym pisałem,że ktoś kto ma mocno rozwinięty aparat może grać na mokrych i jest to wręcz wskazane,natomiast ktoś kto ma słabe mięśnie twarzy i cienkie usta powinien się kierować ku ustom suchym.I to jest moim zdaniem pewna zasada której powinni się trzymać absolutnie wszyscy,żeby móc wogóle grać.Kolega trębacz87 napisał że ma problem z graniem dołu i góry,czyli tak jakby nie mógł wykorzystać 2/3 możliwości instrumentu.Poza tym suche usta pomogą mu w graniu jakże specyficznym jakim jest orkiestra dęta,gdzie trzeba grać często w marszu.Ja nie należę do osób chowających jakieś urazy,wręcz lubię się zaprzyjaźniać z takimi ludźmi mającymi inne zdanie,bo przynajmniej nie jest nudno.Nie lubię się kłucić.Być może masz inne podejście do wielu spraw związanych z graniem,ale jak mamy wymieniać uwagi to życzyłbym sobie logicznych argumentów,logicznie uzasadnionych.Wtedy dyskusja będzie ciekawsza i może się od siebie czegoś nauczymy.Pierwsze koty za płoty.Pozdrawiam Cię arek72 i życzę samych sukcesów w edukacji trąbkowej.

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?