Re: problem w graniu forte wysokich nutek i tych przy samym dole

trebacz87
Członek

Witam. Bardzo dziekuję za tak szybką i obfitą reakcję z Waszej strony. Moj ustnik to schilke 17 , traba Yamaha 6310zs , Holton T101s tak dal informacji. Co do zwilżonych ust ktoś napisał. Od zawsze zwilżam usta. Bardzo czesto , mocno i nawet jak nie gram na trąbie (taki nawyk) ;P … może to jest problem z ułożeniem ustnika w odpowiednim miejscu bo próbowałem na suchych grac ale ustnik mi sie „przyklejał” i jak zle przyłożyłem co czesto sie zdażało to nie szło grac i nie dałem rady zmienic tego niestety i gram na zwilzonych , ale elastycznośc i latwość grania była większa na tych suchych niestety … Barwe dźwięku mam fajną ponoc tak nauczyciel mówil, ale właśnie jak był na koncercie z orkiestra w której gram to mówił ze nie ma alikwotów w grze (to ta imitacja co mówiłem , tylko się zle wyraziłem) 😉 , że nie byłem słyszalny co prawda siedzi za mną ok 8 trąbek , ale wtedy nie grały akurat. A co do ich gry to Mactr masz racje bo walą gdzie i ile wlezie niestety :/ … WOrka anestozjologicznego nie mam, ale mam spiromet, tylko nie wiem wlasnie jak ćw. na nim na jakiej skali , bo ktos pisał ze wiecej niz 4 ponoc nie ma sensu bo traba to nie tuba :/ … dzisiaj znów mam koncert to popróbuje zmienic coś … pokombinować … wyczytałem w ksiazce Caruso że czesto jest tak ze usta nie sa w stanie przetworzyc tego całego powietrza które daje na dźwięk i dlatego nie ma powera , czy to prawda ? rzadko gram głośno i może na prawde te usta nie są „przyzwyczajone” do tego ?
Dzieki wielkie wszystkim za zainteresowanie i udzielenie cennych rad. spróbuje je dzisiaj zastosowac 🙂
Pozdrawiam

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?