Re: Ćwiczenie na przeponę

mactr
Członek

Witam!

Cholera, nie mam już siły do tej przepony 🙂
Zaraz ktoś powie: „wymądrzać się poprzez ciągłe obalanie tej przepony to żadna sztuka”, no ale temat – jak widać – ciągle niewyczerpany.

1. Powietrzem brzucha nie napełnisz
2. Dmuchając w trąbę nic nie wolno wciągać – powietrze ma z ciebie swobodnie wypływać itd.

I oczywiście formułka na koniec: przepona to główny mięsień WDECHOWY (przy wydechu ma być pasywna), natomiast powietrze nabieramy w płuca, bowiem przepona to tylko umięśniony flak, a nie jakiś balon jak uczyli (także mnie) i dalej uczą… :(.

Generalnie, w książkach od kulturystyki i fitness to nieraz takie brednie piszą, że od razu mam ochotę kogoś zatłuc.
Poszukaj sobie na necie filmiki np. z panem Arnoldem Jacobsem albo coś w tym stylu, poszperaj na forum (ludzie tu bardzo mądrze pisali), i polecam, nie za bardzo u nas znaną, książkę „Sound the Trumpet” J. Harnuma (jest po angielsku), gdzie jest bardzo przystępnie, ale fachowo wyjaśnione o co chodzi w oddychaniu.

W ogóle, książeczka jest wspaniała (jest w niej dosłownie „wszystko” o graniu na trąbce i to jak fachowo!).
Ściągnąłem ją kiedyś z netu (może jeszcze gdzieś jest), rozkodowałem :), wydrukowałem i… zrobiłem format twardego :). Jest tego od cholery papieru, więc na pewno jej nie zeskanuję 🙂 Polecam wszystkim!

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?