Re: STRES

De-eR
Członek

Witaj Mactr 🙂
No gramy w tej samej lidze bez wątpienia 🙂 W pełni zgadzam się z Twoim doświadczeniem i spostrzeżeniami związanimy ze stresem na płaszczyźnie klasyki i rozrywk. Święta racja!!! Żeby tylko luz z rozrywki przenieść na granie klasyczne … no i fakt te dzieciaki w szkółkach. Usmiech pełen luz, jak nie wyjdzie to tymardziej słuchacze na audycji klaszczą i mały jest zadowolony i na pewno w dalszych latach nauki stres będzie dla niego mniejszy. Dobrze też, że na tych egzamach komisja dobrze wie jak gramy (i myślę, że problem egzaminowegp stresu jest im jak najbardziej znany) tylko niekiedy z naszej strony pozostaje niesmak tego, jak zagralismy, że mogło byc lepiej itd. Ale qrcze, nikt z nas nie robo tegi ŚWIADOMIE!!! Wręcz przeciwnie. Chęć pokazania się z jak najlepszej strony myślę, że nawet potęguje stres. A rezultaty znamy doskonale 🙂 Oby stres szybko przeminął.
A teraz coś o myślenie na temat, że na 3 stronie koncertu mam do zagrania do e3 no i czy wyjdzie czy nie … Miałem takie watpliwości np. w koncercie F minor Oskara Bohme – przynajmniej w I cz. ostatnia już spoko. No i rezultat taki, że nie wychodziło bo nim zacząłem grac koncert myślami już byłem na tym d3 – czy wyjdzie ??? Przytoczę cytat Jamesa Thompson’a, który znalazłem w pracy dyplomowej kolegi:
…” Możemy kontrolować tylko to, co dzieje się w danej chwili. Myślenie o tym, co wydarzy się w przyszłości sprawia, że cały aparat gry nastawia się na to co nastąpi, a nie na pracy, którą ma do wykonania”…
Także może wygodniej skupić się na tym co nam wychodzi i to upiekszać na egzaminie, niż myśleć czy wyjdzie nam jakiś dźwięk w 3 oktawie, który jeśli wyjdzie doda smaku do utworu, a jeśli nie to spieprzy nam nie tylko to miejsce ale i wszystko przed nim i może nawet za nim. Także mactr i tym aspekcie gramy w tej samej lidze.
TRUDNA SPRAWA TEN STRES!!! TRUDNA!!!
Piszcie o waszych spostrzeżeniach!!!
Pozdrawiam 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2017 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?