Re: STRES

#4232
De-eR
Członek

Cześć!!!
Odnosnie stresu to zawsze słuchajcie będzię o czym pisać. Każdy inaczej z nas go odbiera i odczuwa: jednemu siada staccato, innemy schnie w gardle, innemu ślinianki produkują zbyt dużo sliny itd. Mogę się z Wami podzielić jak u mnie się on objawia. Kilka dni przed egzamem na uczelni nie czuję stresu nic a nic. Ćwiczę i to dużo! nie myślę, że mogę sie przegrać bo skoro działa to na egzamie też musi działać 🙂 W dzień egzamy się rozgryuwam i wszystko „siedzi”!!! najgorsze jest oczkiwanie na wejście do sali … kiedy grają koledzy wcześniej a ja czekam. No szlag mnie trafia, tętno zapieprza okropnie no i gdy wchodzę na salę nagle uczucie takiego typu: gęba z waty, odczuwam brak kondycji, łapki się trzęsą, nagle dźwięk malutki (nie wiem skąd???) – a dmucham przecież! skala spada i nawet koszula i garnitur strasznie ograniczają… no i takie stresowe granie strasznie mnie zgrywa!!! pomimo tego, iż wracam po egzamie do sali i mogę przegrać program z dwa razy i wychodzi wszystko! Jest dźwięk, jest skala, jest artykulacja. I najgorsze to, że zamiast bawić się muzyką, w kolejności pierwszej muszę poskramiać stres 🙁
Co do metod … Staram się traktować egzamin jako kolejny akompaniament (przynajmniej tak myślę0 i już nawet na mieśiąc przed egzamem wizualizować sobie dzień egzaminu i jego chwilę. Tai-chi uspokaja oddech i jeśli się go dobrze praktykuje pozwoli czerpać troszkę siły z natury 🙂 Ktoś pytał więc wspominam o tym. Chociaż wiecie przecież, że kulturowo to Polak do Tai-chi troszkę musi sie przestawić 😉 Jest jedna niezawodna metoda na stres … Ogrywać się jak najwięcej przed ludźmi!!! grać w swojej szkole (najmniejszym złem jest spieprzyć coś wśród swoich kolegów, którzy tak samą mają z tym problem niż na egzaminie np. do filharmonii czy opery lub na jakimś dobrze płay\tnym job’ie), grać audycje dla dzieci cokolwiek! Jeśli ktoś znajdzie ZŁOTĄ METODĘ :):):) PISAĆ 😀
Pozdrawiam 🙂

Uwaga: Przeglądając stronę akceptujesz naszą Politykę Prywatności BRASSerwis.pl 2001 - 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?